DİYARBAKIR- Diyarbakır'da konut sahibi olmayan vatandaşlar için Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından arsa projeleri ilan edildi. 

TOKİ tarafından evi olmayan vatandaşlara yönelik olarak düzenlenen kampanyanın detayları netleşti. Buna göre 15 bin lira tutarında bir para ile bile arsa alabilmek mümkün. İşte söz konusu kampanyanın detayları... 

Ev ve arsa fiyatlarının zirve yaptığı son aylarda evi olmayan vatandaşlar için müjde Toplu Konut İdaresi başkanlığından geldi. 

Vatandaşlara ev yapabilmesi için arsa tahsisi imkânı sunulacak. Evi olmayan vatandaşların başvurabilecekleri arsa projesi için ilanlar yayınlandı. 

 391 Arsa satılacak

TOKİ açıklamasında, Adana, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Çorum, Diyarbakır, Eskişehir, Elâzığ, Hatay, İstanbul, İzmir, Karabük, Kocaeli, Konya, Malatya, Mersin, Muş, Muğla, Niğde, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Uşak ve Yalova illerinde toplam 391 arsanın satılacağı bildirildi. 

Diyarbakır’da  2 yaşındaki çocuk kaynar süt kazanına düştü Diyarbakır’da 2 yaşındaki çocuk kaynar süt kazanına düştü

Ödemelerde KDV istenmediği, arsa bedelleri için yüzde 25 peşinat ödendiği ve ödemelerin 48 ay vade ile yapılacağı bildirildi. 

KAYNAK: mebhocam.com.tr 

Editör: Neval AKYÜZ