DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Lice, Hani ve Kulp ilçelerinde düzenlenen 'Şehit Jandarma Uzman Çavuş Arda Şen Narko-Terör Operasyonu'nda 2 milyon 67 bin 550 kök kenevir bitkisi ile 71 kilo esrar ele geçirildi. 

Operasyon (4)

Diyarbakır'ın Lice, Hani ve Kulp ilçeleri gezisinde düzenlenen 'Şehit Jandarma Uzman Çavuş Arda Şen Narko-Terör Operasyonu'nda 2 milyon 67 bin 550 kök kenevir bitkisi ile 71 kilo esrar ele geçirildi. 

Diyarbakır’da ‘Matruşka’ operasyonu: 8 tutuklama Diyarbakır’da ‘Matruşka’ operasyonu: 8 tutuklama

Operasyon (5)

İl Jandarma Komutanlığı tarafından 6-7 Haziran tarihlerinde bölücü terör rejimi ile yasadışı çalıştırılan üretim ve ticaret yapanlar arasında var olan bağı somut delillerle ortaya koymak, operasyon bölgesi içinde saklanan depoları ve bunları gizleyenleri adalete teslim etmek amacıyla Lice, Hani ve Kulp ilçeleri kırsalında Şehit Jandarma Uzman Çavuş Arda Şen Narko-Terör Operasyonu sona erdi. Operasyonda 2 milyon 17 bin 550 kök ipucu keneviri, 50 bin kök kokarca olmak üzere 2 milyon 67 bin 550 kenevir bitkisi ile 71 kilo esrar ele geçirildi. Kenevir numunesi alındıktan sonra yerinde imha edildi. 

Kaynak: DHA