DİYARBAKIR- Bağlar ilçesi Doç. Dr. Ahmet Bilgin Caddesi üzerinde bulunan hasarlı binalar tehlike saçmaya devam ediyor.

Hasarlıbina1

Diyarbakır'da, Kahramanmaraş merkezli depremlerde ağır hasar gören bir binanın depremin üzerinden geçen 14 ayda henüz yıkılmaması çevredekiler tarafından endişeye neden oluyor. Binanın çevresinde güvenlik önlemleri alınmaması, çocukların oyun oynadığı alanda bulunması çevredeki vatandaşların korkularını artırıyor.

Hasarlıbina

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde, Doç. Dr. Ahmet Bilgin Caddesi üzerinde bulunan bir apartman, geçtiğimiz yılın Şubat ayında Kahramanmaraş merkezli depremlerde ağır hasar görmesine rağmen hala yıkılmadı. Ağır hasarlı binanın halen yıkılmaması, çevredeki insanlar arasında büyük endişe yaratıyor.

Diyarbakırlılar müjde o proje hayata geçiyor! Diyarbakırlılar müjde o proje hayata geçiyor!

Araba geçerken bile sallanıyor

Apartmanın önünden her geçtiklerinde korktuklarını belirten bir vatandaş “Yanındaki bina da ağır hasar görmüş ve yıkılmıştı ancak bu apartman halen yıkılmadı. Çocuklar binanın altında oyun oynuyor. Aileler çocuklarından dolayı endişeli. Kaç ay oldu fakat henüz yetkililer bu bina için bir adım atmadılar. Konuştuğum insanlar bu apartmanın mahkemelik olduğunu söylüyor. En azından yıkılacağı süreye kadar apartmanın çevresini şeritlemeleri gerek. Deyim yerindeyse araba geçerken ev sallanıyor ve bizler maalesef korkuyoruz” ifadelerinde bulundu.

Kaynak: AMED TİMES