DİYARBAKIR - Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde, yıldırım düşmesi sonucu bir çırçır fabrikasında yangın çıktı.

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde yıldırım düşmesi sonucu çırçır fabrikasında yangın çıktı. Yangın sonrası maddi hasar meydana geldi.

Diyarbakır’ın Bismil ve Çınar ilçelerinde dün öğleden sonra sağanak yağış ve dolu etkili oldu. Sağanak ve dolu ile birlikte bölgede çok sayıda yıldırım düştü. Düşen yıldırımlardan bir tanesi Bismil – Diyarbakır Karayolu üzerinden bulunan Özaltın GAP Çırçır fabrikasına isabet etti.

Çınar ilçesine bağlı Yuvacık Köyünde bulunan çırçır fabrikasına yıldırım düşmesi sonucu yangın çıktı. Fırtınanın da etkisiyle kısa sürede etkili olan yangına fabrika çalışanları kendi imkanları ile müdahale etti. Haber verilmesi ile olay yerine itfaiye ve jandarma ekipleri geldi.

Yangın itfaiye ekiplerinin ve fabrika çalışanlarının çabaları sonucu söndürülerek kontrol altına alındı.

Diyarbakır’da hafif ticari araçla çarpışan motosikletin sürücüsü yaralandı Diyarbakır’da hafif ticari araçla çarpışan motosikletin sürücüsü yaralandı

Yangının neden olduğu zarar en az 10 milyon TL

Özaltıngap çırçır fabrikası sahibi İsmail Katar yaptığı açıklamada, Yangın nedeniyle fabrikamızda bulunan 120 ton presli pamuk balyası yanarak kül oldu. 30 ton pamuğun ise yangından ve tazyikli sudan etkilenme sonucu kullanılamaz hale geldiği ifade etti. Yangın nedeniyle toplam zararın yaklaşık 10 milyon lira olduğu belirtildi.

Kaynak: DHA