DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezi ve 17 ilçenin kırsal mahallelerinde yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor. 

Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, ulaşımın daha güvenli ve konforlu hale gelmesi için yürüttüğü çalışmalarda kentin 17 ilçesinin kırsal bölgelerindeki grup mahalle yolları ve bağlantılarında alt temel, stabilize, dolgu çalışmaları gerçekleştiriyor. 

Yolçalışması

Toprak işleri, alt temel yapılıyor 

Ekipler, Kocaköy ilçesinde 8,3 kilometre uzunluğundaki Yazıköy-Şaklat-Yayvan mahalle yolunda toprak işleri, 8,2 kilometre uzunluğundaki Ambar-Kandiskan-Vural grup yolunda alt temel, Çınar ilçesinde yaklaşık 6 kilometre uzunluğundaki Ortaşar-Yöndemli mahalle yolunda alt temel, Sur Terkan bölgesi Bıro Caddesi’nde ise taş duvar imalat çalışmalarına devam ediyor. 

Diyarbakır Adana Arası Kaç Km? Otobüsle, Uçakla, Özel Araçla Kaç Saat? Diyarbakır Adana Arası Kaç Km? Otobüsle, Uçakla, Özel Araçla Kaç Saat?

Yurttaşların seyahat güvenliğini üst seviyeye taşımak için grup mahalle yollarında altyapı çalışmalarının ardından asfalt serim işlemleri yapılacak. 

Kent merkezindeki yollarda bakım onarım çalışması 

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ayrıca merkez Yenişehir ilçesinde tahrip olan Elazığ Caddesi’nde onarım, Kayapınar ilçesinde Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı’nda bakım, Bedri Ayseli Caddesi’nde ise DEDAŞ tarafından yapılan kazılar nedeniyle onarım çalışması gerçekleştirdi. 

Kaynak: Haber Merkezi