DİYARBAKIR- Diyarbakır'da, şehir içi minibüslerden kaynaklanan şikayetler sürerken, Bayram Öcal adlı öğrenci, hareket halindeki minibüsten düşerek yaralandı. 

Diyarbakır’da şehir içi minibüslerden kaynaklı şikayetler devam ediyor. Bayram Öcal adlı öğrenci, 13 Mayıs Pazartesi günü Alipınar Mezarlığı önünde şehir içi minibüse bindi. Bir süre sonra gitmek istediği yere varan Öcal, inmek istediğini söyleyerek şoföre seslendi.

Dolmuşun durması ile beraber inmek için hareket eden Öcal, henüz bir ayağı yerdeyken dolmuş hızla hareket etti. Dengesini kaybeden Bayram Öcal, hareket halindeki dolmuştan dengesini kaybederek yere düşerken, dolmuş ise hızla uzaklaştı.

Öcal sonrasını şöyle anlattı:

Diyarbakır Bağlar'da silahlı kavga! Diyarbakır Bağlar'da silahlı kavga!

Dengemi kaybedip yere düştüm. Yerden kalkmak isterken ayağımda müthiş bir acıyla tekrar olduğum yere yığıldım. Çevredeki vatandaşların yardımıyla ancak kalkabildim. Verilen bir kürsüye bir süre oturdum. Acı dayanılır gibi değildi. Ticari taksiye binerek Selahadin Eyyubi Devlet Hastanesi’ne gittim. Ayak filmim çekildi, incinmiş. Alçıya alındı, 2 hafta iş göremez raporu aldım. Dicle Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’nde okuyorum. Kafelerde part-time çalışıyorum.

‘Plakasını görmedim, şikayetçiyim’

En çok üzüldüğüm şoförün düştüğümü görmesine rağmen hareket etmesi. Plakasını hatırlamadığım için şikayetçi de olamadım. Bir fazla yolcu için yaptıkları ve insan hayatını tehlikeye atmasına inanamıyorum. Çevremde zaman zaman dolmuş şoförlerinin böylesi fevri hareketler yaptıklarını duymuştum.

‘Ölümlere, ciddi yaralanmalara neden olabilir’

Olay başıma gelince anlatılanların ne kadar doğru olduğuna tam kanaat getirdim. Şoförler bu konuda uyarılmalı ve hatta benzer durumlar için vatandaşların kolayca erişim sağlayacağı bir şikayet mekanizması oluşturulmalı. Bu gibi hareketler insanların ciddi sakatlıklar yaşamasına ve hatta ölmesine neden olabilir. Böylesi durumların önüne geçmek için şoförlere cezayi müeyyideler uygulanmalı.”

Kaynak: Yenigün Haber