DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın tarihi merkezi Sur ilçesinde çekilen ilk korku filmi "Cintihar" setinde paranormal olaylar yaşandı. Filmin yönetmenleri, sette meydana gelen sıra dışı olayları Amed Times'a anlattı.

Diyarbakır'ın tarihi Sur ilçesinde çekilen yeni bir korku filmi izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. Şarkıcı Vural Vural, Yekta Ener Güven ve Muhsin Duran'ın yapımcılığını üstlendiği, Tolga Öztürk'ün yönetmenliğini yaptığı "Cintihar" adlı film, Ekim ayında sinema severlerle buluşacak.

Diyarbakır’da ilk korku filmi

Diyarbakırlı yönetmen Şarkıcı Vural Diyarbakır’da ilk kez korku filmini çektiklerini ifade ederek:” Diyarbakır’da ilk olmanın verdiği gururu yaşıyoruz. İlk kez Diyarbakır'da korku filmini çekiyoruz. Ben, Yekta Ener Güven ve Muhsin Duran 3 yapımcı olarak bu işe adım attık.  Ve 1,5 aydır projeye devam ediyor ve 2 gün sonra final yapmayı düşünüyoruz “dedi.

Oyuncularımız kendi kişiliğinin dışına çıktı

Vural, filmin setinde tuhaf şeylerin yaşadıklarını belirterek: “Cin filmi yapıldığı zaman insanlar birçok problemle karşılaştığını söylerlerdi. Ben hiç inanmazdım böyle şeylerin yalan olduğunu düşünürdüm.  Ama gerçekten başladığımız ilk günden son güne kadar her gün tuhaf tuhaf şeylerle karşılaşıyoruz. Artık biz de bu seti bitirmenin derdindeyiz.  Senaryonun dışında, başladığımız günden itibaren paranormal olaylar bizi çekmeye başladı. Bir anda içeride otururken işte bir şeylerin devrildiğini görüyoruz. Kapıların gerçekten yüzümüze kapandığını görüyoruz. Ve oyunculardan bazıları kendi kişiliğinin dışına çıktığını görebiliyoruz.  Ve bunun için bayağı setimiz durdu, yangınlar çıkmaya başladı.  Ve umarım kısa sürede projeyi bitirme şansına nail oluruz.” İfadelerine yer verdi.

Amedtımes 3-4

Yakışıklı erkeğe aşık olan kadınların hikayesi

Yapımcı Yekta Ener Güven ise filmin konusundan bahsederek paranormal olayların gerçekleştiğini belirterek şu ifadelere yer verdi:

Diyarbakır'da trafik kazası: Dört kişi yaralandı Diyarbakır'da trafik kazası: Dört kişi yaralandı

“Filmin adı "Cintihar". Film, klasik bir Müslüman cin hikayesini konu alıyor ve içinde paranormal olaylar geçiyor. Yakışıklı bir erkeğin etrafında ona aşık olan kadınlarla gelişen bir hikaye serisi var. Bu süreçte paranormal olaylar da yaşanıyor. Set anlarında yaşadıkları sıra dışı olaylardan ürktüğünü belirten Güven, “Bazı paranormal olaylar yaşıyoruz. İnsan ürküyor tabi diğer filmde de yaşadık. Acaba enerji mi çekiyor? Enerji enerji mi çekiyor. Bu tür şeyler oluyor.

Amedtımes 2-4

“Bu türde bir film daha önceden çekilmemişti”

Güven, filmin neden Diyarbakır'da çekildiği açıklayara şu sözlere yer verdi: "Proje 2-3 gün içinde tamamlanacak. Diyarbakır'ı tercih ettik. Yönetmenimiz Tolga Öztürk ve oyuncularımız da Diyarbakır'dan seçildi. Yerel bir dokunuş istedik çünkü Diyarbakır'da bu türde bir film daha önce çekilmemişti. Bu projeyi kendi memleketimizde gerçekleştirmek istedik ve bu yüzden burayı tercih ettik.”

Güven, yapımcılığını üstlendiği "Cintihar" adlı korku filmi hakkında zorluklar ve motivasyonunu şu sözlerle dile getirdi: "Her işte olduğu gibi bu işte de zorluklar var. İyisiyle kötüsüyle geçiyor. Bazen geceli gündüzlü çalışıyoruz. Keyifli, güzel geçiyor inanıyoruz, elimizden geleni yapıyoruz. Bu işi çok seviyorum. İkinci işim zaten. İkinci yapımcılığım öyle diyeyim. Keyifli geçiyor. Mardin başka, Diyarbakır başka. Amacımız bölgede birkaç film yapabilmek. Farklı projeler daha olacak Diyarbakır'dan. Bu türden biraz daha Amerikan konseptinde olabilir. Amacımız tamamen kültürel bir film oluşturmak. Çıkardan öte keyif alabilmek.

Amedtımes 4

Kaynak: Amed Times