DİYARBAKIR- Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki Anzele Parkı'nda bulunan süs havuzuna çocuklar uyarılara rağmen girmeye devam ediyor.

Sur ilçesi Melikahmet Mahallesi'ndeki tarihi Anzele Parkı'nda bulunan süs havuzu, havaların ısınmasıyla birlikte yine çocuklar, oyun ve yaşadıkları bölgeye döndü. Çocuklar, serinlemek amacıyla, tehlikeli ve yasak olduğunu gösteren uyarı levhalarına aldırış etmeden havuzlanmaya katılıyor. Termometrelerin 27 dereceyi gördüğü kentte, çocuklardan bazılarını yaklaşık 3 metre yükseklikten 1 metre derinlikteki suya atlayarak serinledi. Bazıları yüzdükten sonra betonun üzerinde güneşlendi. Çocukların tehlikeli serinliği su altı kameraya da yansıdı.

Diyarbakir’da Yasaga Ragmen Sus Havuzund 44032 (1)

'Buraya arkadaşlarımla yüzmeye geldik'

İskanevlerinin geldiğinin geldiğini söyleyen Mirhat Sansarkat (11), “Buraya aileleriyle birlikte gezmiştik. Burada çok serinliyorum. İyi ki buraya geldik. Havuzların hepsi paralı ama fiyatları bedavadır” dedi.

Muhammet Ocak (13) ise “Yoldan gelirken bile çok sıcaktı. Bizde pantolonumuzu çıkardık, şortla buraya geldik. 6-7 arkadaşımla buradayız” diye konuştu.

Diyarbakırlılar müjde o proje hayata geçiyor! Diyarbakırlılar müjde o proje hayata geçiyor!

Zübeyir Baran (13) da Huzurevleri Mahallesi'nden geldiğinde çıkışın sıcak olduğunu ancak suyun soğuk olduğunu ifade etti.

Meteoroloji 15. bölge müdürlüğü uyardı

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü 15. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, hava sıcaklıklarının 24-27 Nisan tarihleri ​​arasında artmaya devam edileceği, hafta boyunca mevsim normallerinin 10 ila 15 derece aralığında çalışmasının beklendiği belirtildi. Açıklamada, ilerleyen günlerde bazı illerde beklenen en yüksek sıcaklıkların Diyarbakır'da 30-32, Şanlıurfa'da 35-37, Mardin'de 26-29, Batman'da 30-33, Siirt'te 28-31 ve Şırnak'ta 25- 29 derecelik aralıklarda genişlemenin tahmin edildiği ifade edildi. Ayrıca, yüksek seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle, kronik hastalıkları olanlar, yaşlılar ve çocuklar başta olmak üzere günün günün en sıcak zamanı olan 11.00 ile 16.00 saatleri arasında açık alanda bulunmamaları konusunda uyarıldı.

Kaynak: DHA