DİYARBAKIR- Diyarbakır’da dünyaya gelen ve bir dönem Amedspor’da forma giyen Abdullah Yiğiter şimdilerde Amedspor’un ezeli rakibi Kastamonuspor 1966 takımında forma giydiğini biliyor muydunuz? Peki Abdullah Yiğiter kimdir? Kaç yaşında ve babası Murat Yiğiter kimdir? 

Abdullah

Abdullah Yiğiter, 20 Şubat 2000 tarihinde Diyarbakır’da doğmuş olan bir Türk profesyonel futbolcudur. Kaleci mevkiinde oynayan Yiğiter, şu an TFF 2. Lig takımlarından Kastamonuspor 1966’da Hatayspor’dan kiralık olarak forma giymektedir.  

Abdullah Yiğiter

Genç yaşına rağmen başarılı bir kariyere sahip olan Abdullah Yiğiter, Diyarbakırspor altyapısında futbola başlamış ve 2015 yılında Amedspor’a transfer olmuştur. Daha sonra Fenerbahçe altyapısına geçen Yiğiter, Fenerbahçe U17, U19 ve U21 takımlarında da forma giymiştir. Boyu 1.89 metre olan Yiğiter, milli takım düzeyinde de Türkiye U21 formasını giymiştir. 

Serra Bucak: Bu kenti hep birlikte kalkındırmak istiyoruz Serra Bucak: Bu kenti hep birlikte kalkındırmak istiyoruz

Abdullahyiğiter2

Abdullah Yiğiter, kaleci bir aileden gelmektedir. 

 Sporcu bir aileden gelen Abdullah Yiğiter’in babası da uzun süre Süper ligde forma giymiş.  

Abdullah Ve Murat Yiğiter

Abdullah Yiğiter’in amcası olan Fuat Yiğiter, uzun yıllar 3. Lig’de forma giymiştir. Ağabeyinden etkilenen Murat Yiğiter de kaleci olmayı seçti. 

Abdullah Yiğiter’in babası Murat Yiğiter, uzun yıllar Fenerbahçe, Trabzonspor, Vanspor, Çaykur Rizespor gibi takımların formasını giyerek, Diyarbakır'ın ülke futboluna kazandırdığı en önemli futbolculardan biri olarak tarihe geçti. 

Kaynak: Diyarbakir.Net