DİYARBAKIR- Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi'nin bahçesinde bulunan Atatürk Büstünü ıslak mendil ile temizleyen Poyraz Kaçmaz’a Yunus Timleri hediye verdi.

Diyarbakır Tabip Odası: Hizmetler yetersiz! Diyarbakır Tabip Odası: Hizmetler yetersiz!

Kentte yaşayan Poyraz Kaçmaz, ailesiyle birlikte 17 Şubat'ta Yenişehir ilçesinde bulunan Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi'ne gitti. Burada anne ve babası acil servise muayeneye giderken, Poyraz ise bahçeye çıktı. Otomobilden ince ayrıntılar alan Poyraz Kaçmaz, önce Atatürk büstünü, ardından da iki yanındaki Ulu Önder'in sözleri olan 'Vatan Bir Bütündür Parçalanamaz' ve 'Ne Mutlu Türküm Diyene' yazılarını sildi. O anlar cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

A T A T U R K B U S T U N U I S L A K M E N D I L L E S I L E N P O 42682

O görüntülerle gündem olan Poyraz Kaçmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı motosikletli Yunus Timleri ile aynı hastanenin parkında buluştu. Yunus polisleri, Kaçmaz'a Atatürk posteri ve polis şapkası hediye etti. Şapkayı alan Kaçmaz, büste selam vererek daha sonra Yunus timleriyle motosiklete binerek tur attı.

'Ata'ma çok teşekkür ederim'

Poyraz Kaçmaz, çok mutlu olduğunu belirterek, “Atatürk büstünün kirli olduğunu gördüm. Onu ıslak mendil kullanarak temizledim. Ona olan saygımdan dolayı yaptım. Öncelikle Ata'ma çok teşekkür ederim. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı bize verdi ve Meclisi 23 Nisan'da açtı. Polisler bana hediyeler verdi. En sevilen hediyelerden bir tanesi Atatürk posteriydi. Yaşıtlarımın 23 Nisan Bayramı kutlu olsun “dedi.

Kaynak: DHA