DİYARBAKIR- Diyarbakırlı Hakan Karsak kimdir? Kaç yaşında ve hangi dizi ve filmlerde rol almıştır? Detaylar haberimizde.. 

Hakan Karsak

Diyarbakır doğumlu olan Hakan Karsak, Türk tiyatro, dizi ve sinema dünyasında önemli bir isim olarak karşımıza çıkıyor. 1 Nisan 1975 tarihinde hayata gözlerini açan Karsak, sanat yolculuğuna Ankara Sanat Tiyatrosu’nda başladı ve daha sonra Afyon Kocatepe Üniversitesi İnşaat Bölümü ile İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden mezun oldu. Ancak onun sanat dünyasındaki etkisi sadece bu eğitimlerle sınırlı değil. 

Hakankarsakk

Hangi tiyatro oyunlarında rol almıştır? 

 Hakan Karsak, tiyatro sahnesinde de aktif bir şekilde yer alıyor. “Polisler”, “Lysistrata”, “Toros Canavarı”, “Sihirli Ülke”, “Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz”, “Özgürlüğün Bedeli” ve “Dullar” gibi oyunlarda performans sergiledi. Sahne deneyimi, onun oyunculuk yeteneğini daha da geliştirmesine katkı sağladı. 

Hakann

Hangi sinema ve dizide rol almıştır? 

Hakan Karsak, birçok önemli film ve dizide rol aldı. “Eyyvah Eyvah 3”, “Sarmaşık”, “Yangın Var”, “Kelebekler”, “Mahkum” gibi yapımlarda performansıyla izleyicilerin beğenisini kazandı. Ayrıca “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisinde “Enişte” karakterini canlandırarak büyük bir hayran kitlesi edindi. 

Kovan 8 E1600462099420

"En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’’  

 2013 yılında “Patika” adlı kısa filmdeki rolüyle Boğaziçi Uluslararası Film Festivali’nde "En İyi Erkek Oyuncu Ödülü"ne layık görüldü. Bu ödül, onun yeteneğini ve başarısını bir kez daha kanıtladı. 

M V5 B Ym Qz Z T Vi Y Tgt Mj Jj Mi00 O Tg5 L Thi M W It M2 Nm Z T Q0 Y W Vj Nzlm Xk Ey Xk Fqc Gde Q X Vy Nj Q3 O D Qz Nz U@. V1

Toplumsal olaylara duyarlı bir sanatçı 

 Hakan Karsak, toplumsal olaylara duyarlı bir sanatçı olarak da biliniyor. Düzce depreminin ardından UNICEF ile iş birliği yaparak depremzede çocuk ve gençler için tiyatro eğitmenliği yaptı. Bu anlamda da topluma katkı sağlayan bir sanatçı olduğunu gösterdi. 

Hakan Karsak (1)

Hakan Karsak'ın idolü kimdi?

Hakan Karsak verdiği bir röportajda tiyatroya heveslendiği yıllarda Diyarbakır'da sadece bir kitapçının bulunduğunu ve Türkiye'de sayılı konservatuvarların olduğunu da belirtmişti. Ayrıca hayatı vizontele filmi gibi yaşadıklarını söyleyen Karsak, damlarda film izleyerek büyüğünü de eklemiştir. Hakan Karsak, o zamanlarda oyuncu olmanın ütopik bir şey olduğunun altını çizerek, Yılmaz Güney ve Cüneyt Arkın gibi idollerin sayesinde bu serüvene başladığını söylemiştir.

Aslen Diyarbakırlı olan Onnik ve Ara Dinkjian kimdir? Aslen Diyarbakırlı olan Onnik ve Ara Dinkjian kimdir?

0X0 Atv Dizisi Edhonun Enistesi Hakan Karsak Her Rol Parmak Izi Gibidir 1554968019683

Hakan Karsak hangi dilleri biliyor? 

 Hakan Karsak, İngilizce’yi iyi derecede ve Kürtçe’yi orta derecede bilmektedir. Ayrıca Jinda Deniz adında bir kızı bulunmaktadır. Oyunculuk kariyeri boyunca birçok dizi ve projede rol almıştır. Özellikle Sultan adlı dizide canlandırdığı Bilal karakteri ile tanınmıştır. Hakan Karsak, 1.70 metre boyunda, 62 kilo ve Koç burcudur. Sanat dünyasında saygın bir yere sahip olan Karsak, kariyeri boyunca birçok farklı projede yer aldı ve izleyicilerin gönlünde taht kurdu. En son Atv ekranlarında yayınlanan Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Enişte karakterini canlandırmıştır. 

S F6Cc87Edf04Ec892Cf36Cd9630Eb3D629Afa1Db5

Kaynak: Diyarbakir.Net