DİYARBAKIR- Kurban Bayramı yaklaşırken, Diyarbakır’da hava sıcaklıklarının nasıl olacağı merak ediliyor. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar, şehri ziyaret etmeyi planlayan binlerce turistin de dikkatini çekiyor. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, Kurban Bayramı süresince hava tahmin raporlarını açıkladı.

Rapora göre, Diyarbakır önümüzdeki günlerde şimdiye kadarki en sıcak beş gününü yaşayacak. Arefe günü, 15 Haziran’da, hava güneşli olacak ve sıcaklıklar 22°C ile 38°C arasında değişecek.

Bayramın birinci günü, 16 Haziran Pazar, hava çok güneşli ve sıcak geçecek. En düşük sıcaklığın 22°C, en yüksek sıcaklığın ise 40°C olması bekleniyor.

Bayramın ikinci günü, 17 Haziran Pazartesi, hava yine çok güneşli olacak. Sıcaklıkların 19°C ile 40°C arasında olacağı tahmin ediliyor.

Bayramın üçüncü günü, 18 Haziran Salı, benzer şekilde sıcak geçecek. En düşük sıcaklık 19°C, en yüksek sıcaklık 40°C olacak.

Bayram tatilinin son günü olan 19 Haziran Çarşamba ise sıcaklıkların daha da artarak 41°C’ye ulaşması öngörülüyor.

Pikniğe giden araç şarampole uçtu: 1’i ağır 4 yaralı Pikniğe giden araç şarampole uçtu: 1’i ağır 4 yaralı

Diyarbakır’da bayram süresince aşırı sıcaklar bekleniyor. Şehirde yaşayanların ve şehri ziyaret edecek turistlerin, bu sıcak havalarda dikkatli olmaları ve gerekli önlemleri almaları öneriliyor.

Kaynak: Haber Merkezi