DİYARBAKIR- Diyarbakır'da düzenlenen kültür sanat etkinliklerindeki fiyat artışları, özellikle gençler arasında ciddi bir tepkiye neden oluyor.

Diyarbakır'da düzenlenen kültür sanat etkinliklerindeki fiyat artışları, özellikle gençler arasında ciddi bir tepkiye neden oluyor. Konser ve tiyatro gösterilerindeki zamlar, gençlerin etkinliklere katılımını zorlaştırırken bu alandaki ilgilerini de

Diyarbakır şehir hastanesi̇ için 'Yılan Hikayesi' benzetmesi! Diyarbakır şehir hastanesi̇ için 'Yılan Hikayesi' benzetmesi!

Diyarbakır'daki 2024 yılında bir konserin ortalama fiyatı şu anda 1000 lirayı aşarken, tiyatro gösterileri için talep edilen ücretler 500 liraya kadar çıkıyor. Bu yüksek fiyatlar, özellikle öğrencilerin kültürel etkinliklere katılımını kısıtlıyor.

Gençler, artan fiyatların kültürel etkinliklere olan ilgilerini azalttığını belirterek "Bu fiyatlar altında, öğrenci ve gençlerin konser veya tiyatroya gitmesi artık mümkün değil. Kültür sanat etkinliklerinin daha erişilebilir olması gerekir. Kültür sanat etkinliklerine ilgi göstermek istiyoruz, ancak bu kadar yüksek fiyatlar bizi geri tutuyor. Konsere gitmek isteyen bir öğrenci maalesef bin lira veremez. Diyarbakır’da her şeye zam geldiği gibi maalesef bu tür etkinliklere de zamlar geliyor. Daha uygun fiyatlarla daha fazla genç katılımı sağlanmalı" şeklinde konuştular.

Kaynak: AMED TİMES