Diyarbakır’da sarı benekli semender görüldü Diyarbakır’da sarı benekli semender görüldü

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Bağlar İlçesi'ne bağlı Bağcılar Mahallesi'nde, lüks sitelerin yanındaki arazide akan lağım suları, akrep, yılan ve büyük farelerin yuva yapması mahalle sakinlerini korkutuyor.

Bağcılar Mahallesi 1212. Sokakta bulunan ve lüks sitelerin arasında yer alan 4444/2 parsel numaralı arazideki lağım suları hem kötü kokusuyla hem de içinde barındırdığı tehlikeli canlılarla mahalle sakinlerine rahatsızlık veriyor. Gökkuşağı Villalarının arka bölümünde bulunan arazi, yaklaşık iki sene önce mahalle sakinleri tarafından ıslah edilmesi için 3 bin imza toplandı ancak yetkililerin bu durumu dikkate almadığı belirtiliyor.

Mahalle sakinlerinden Emin Beyazyüz, arazinin ıslah edilmesi için toplanan imzaların dikkate alınmadığını ve çevredeki sitelerin yönetimlerinin de sorunu çözmek için onlarda hareket halindeler. Beyazyüz, lağım sularının hem kötü koktuğunu hem de yılan, akrep ve kedi büyüklüğünde farelerin barındığına dikkat çekiyor. Ayrıca, arazinin park alanına dönüştürülmesi gerektiğini vurguluyor.

Mahalle sakinleri, bu konuda belediyeye defalarca başvurduklarını ancak henüz bir çözüm bulunmadığını belirtiyor. Siyah alanın yeşil alan ve oturma alanı olarak belirlendiği, üst kısımda ise çocuk parkı olması gerektiği ifade edilmesine rağmen sorunun çözülmediği dile getiriliyor.

Yaşanan bu durum, Bağcılar Mahallesi sakinlerini endişelendirirken, çözümün bir an önce hayata geçirilmesi ve vatandaşların sağlığının korunması için yetkililerin harekete geçmesi bekleniyor.

Kaynak: Pasurun Sesi