DİYARBAKIR- Diyarbakır'da yaşayan vatandaşlar, son zamanlarda lokanta fiyatlarındaki sürekli artışın ekonomik olarak kendilerini zorladığını belirterek, Diyarbakır’da da Kent Lokantası talebinde bulundu.  

Diyarbakır Bağlar'da silahlı kavga! Diyarbakır Bağlar'da silahlı kavga!

Özellikle geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda, esnafın ciğer gibi Diyarbakır’ın tescilli lezzetlerin fiyatlarını 300 liraya kadar çıkarması, birçok vatandaşı çileden çıkarttı.

Esnafların kafasına göre zam yaptığını belirten vatandaşlar "Eskiden ailece dışarıda yemek yiyebiliyorduk ama artık bu lüksü yaşayamıyoruz. Lokantaların fiyatları uçmuş durumda. Bir öğün yemek yemek, aile bütçesini sarsar hale geldi. Ramazan’da ciğerin porsiyonunun 230, 240 liraya satılıyordu ancak Bayramla beraber yemek fiyatlarına fahiş zamlar geldi. Kent Lokantası, bizim gibi dar gelirli aileler için büyük bir kurtuluş olur. Hem uygun fiyatlı yemek yiyebiliriz hem de ekonomik olarak rahatlarız. Ekrem İmamoğlu İstanbul’da 2 yıl önce açtığı Kent Lokantası’nı bizlerde istiyoruz. Orada durumu olmayanlar karnını doyuruyor." İfadelerini kullandı.

Kaynak: AMED TİMES