Diyarbakır'da cinayet sanığına haksız tahrik indirimi uygulandı! Diyarbakır'da cinayet sanığına haksız tahrik indirimi uygulandı!
DİYARBAKIR- Amedspor’un deplasmanda Somaspor’u yenerek şampiyonluğa yaklaşırken, vatandaşlar şampiyonluk heyecanı yaşadı.
TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta yer alan ve son haftaya en yakın rakibi Kastamonuspor’un 3 puan önünde giren Amedspor büyük ölçüde şampiyonluğunu ilan ederken Diyarbakırlı vatandaşlar şampiyonluk arefesinde çok mutlu olduklarını belirtti.
Merkez Sur ilçesi Gazi Caddesi’nde ayakkabı boyacılığı işiyle uğraşan esnaf “Amedspor Türkiye’yin yeni Barcelona’sı olacak. Gelecek sene de Süper Lig’e çıkıp oradan da Avrupa’nın kralı olacak” dedi.
40 yıldır böyle sevinç yaşamadık
Mahmut Şalım isimli vatandaş ise “Dün gece hiç uyumadık. Sabaha kadar kentte kutlamalar oldu hiç uyku uyuyamadık. Çok sevindirici bir şey. Kırk yıldır yaşamadığımız bir sevinç yaşadık. Sevinmeyi unuttuğumuz için bizlerde bir patlama oldu.” Açıklamalarında bulundu.
Sur ilçesinde bulunan AmedStore’da çalışan Yusuf Korkmaz ise satışların bekledikleri seviyede olmadığını belirterek şunları söyledi.
“Son maç öncesi bence herkes bir forma almalı. Çünkü takımın tek gelir kaynağı AmedStore mağazaları. Bayramdan sonra satışlar yükseldi. Umarım satışlar daha da yükselir.
Amedspor’a sahip çıkılması gerek
Güneydoğu’nun Süper Lig’de herhangi bir takımının olmadığını dile getiren Davut Yalıç ise “ Gönül ister ki Amedspor’umuz Şampiyonlar Ligi’ne kadar gitsin. Diyarbakırlı iş adamları ve sanatçılardan tek talebimiz, Amedspor’a yardım ve destekte bulunmaları. Eğer Amedspor destek görmez ise kalkınamaz. “ dedi.
Amedspor Süper Lig’e yükselecektir
Amedspor’un muhtemel şampiyonluğunu evlat hasreti çeken bir babanın durumuna benzeten Ramazan Femen ise “Dün gece geç saatlere kadar şampiyonluğunu kutladık şehirde. Biz Amedspor’a güveniyoruz umarım gelecek sezon da Süper Lig’e yükselecektir bu takımımız. 8 yıldır süren deplasman tribünü yasağının da kalkması gerektiğini düşünüyorum. Spor kardeşlik ve aile ortamıdır. Biz herkese kapımızı açıyorsak, onlarında bize kapılarını açması gerektiğini düşünüyorum.” Açıklamalarında bulundu.
Bir diğer taraftarlar Şiyar Erzem ise “Amedspor olarak bu şampiyonluğu sonuna kadar hak ettik. Amedspor yoktur diyenler gelsinler buraya ve burada kim şampiyon görsünler” dedi.
Son olarak Amedspor taraftarı Çiğdem Kaplan, “Amedspor hak ettiğini aldı. Şampiyonluğu da sonuna kadar hak etti. Önümüzdeki yıl inşallah Süper Lig’de göreceğiz takımımızı” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Amed Tımes