DİYARBAKIR- Diyarbakırlılar, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve merkez ilçe belediyelerin hizmetinden memnun mu?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kent lokantalarının çok iyi hizmet olduğunu belirten Tarık Hanazay Diyarbakır’da da aynısın olması gerektiğini belirtti.

Hanazay, “ Özellikle İstanbul, Ankara gibi Büyükşehirlerde Belediyeler kent lokantaları açıyor. Diyarbakır’da da bunun başlaması gerekiyor bence. Sur ilçesi Dağkapı meydanında büyük bir kent lokantası açılabilir. Maalesef bir yemek 300,400 liradan başlıyor. Vatandaş kolayca yemek yesin” dedi.

Ulaşım sorunun çözülmesi gerek

Mecit Turgay ise ulaşımım problem olduğunu dile getirerek “Belediye Başkanımız ulaşım konusunda hafif raylı sistemi getireceklerini söylemişti. Bizler onu bekliyoruz” ifadelerinde bulundu.

Sur’da kanalizasyon problemi var

Fadime Er ise Sur’da oturduğunu ve çöp konteynerına ihtiyaç duyduklarını belirterek, “Maalesef oturduğumuz mahallede kanalizasyon sorunu var. Yeni Seçilen belediye başkanlarına da durumu bildirdik ancak henüz bir adım atılmadı. Yazın evimizde oturamıyoruz evde” dedi.

Serhat Aktaş ise “Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi pek çalışmıyor. Hizmet yok memnun değiliz inşallah hizmet olur.” Açıklamasında bulundu.

Diyarbakır’da kadın eğitim merkezlerinde çalışmalar başladı Diyarbakır’da kadın eğitim merkezlerinde çalışmalar başladı

Mustafa İlhan isimli vatandaşta “Diyarbakır’da sorun yok şu an Belediye iyi çalışıyor. Bir sıkıntıda görmüyoruz.” İfadelerini kullandı.

Belediye’den beklentimiz yüksek fakat bir karşılık göremiyoruz

Merkez ilçe Sur’da esnaf olan Zana Çelik’te “ Belediyeden herhangi bir beklentim yok hizmet yok. İnanın burada kaldırımı kendim söküp tamir ediyorum. Hizmet ve temizlik konusunda Belediye yetersiz. Belediye’den beklentimiz yüksek fakat bir karşılık göremiyoruz. Açıkçası daha fazla hizmet bekliyoruz.” Dedi.

Aynı şekilde esnaf Şaban Varlı ise son olarak şunları söyledi.

 “Belediyeden memnun olabilmemiz için öncelikle çalışmalarını görmemiz gerekir. Önceki dönemde de HDP almıştı Belediyeyi ancak kayyum atanmıştı. Kayyumdan bir hizmet göremedik. Belediye halka hizmet etmeli.”

Kaynak: Amed Tımes