EPDK tarafından yapılan son dakika elektriğe zam geldiğini duyurdu. Son zamanlarda peş peşe gelen zamlar vatandaşların yaka silkmesine neden olurken elektriğe gelen zam oranı birçok kişi tarafından merak edildi. Zammın faturalara nasıl yansıyacağı ise pek çok kişi tarafından merak konusu oldu. Peki elektriğe ne kadar zam geldi?

Son zamanlarda Türkiye’de yaşanan ekonomik gelişmeler doğrultusunda peş peşe zam haberleri gelmeye devam ederken EPDK tarafından yapılan açıklamada elektriğe zam yapıldığı açıklandı. Elektrik zammına ilişkin detaylar vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı.

Yaz aylarında sıcak havalar nedeniyle sık sık klima kullanan vatandaşlara klima kapattıracak zam oranı açıklandı. Yapılan açıklama doğrultusunda elektriğe zam geldiği açıklanırken detaylar pek çok kişi tarafından merak konusu oldu. ‘’Elektriğe ne kadar zam geldi?’’ sorusunun yanıtı birçok kişi tarafından araştırılmaya başlandı.

Yapılan son dakika açıklamasında elektriğe zam geldiği açıklanırken elektrik zammına ilişkin detaylar vatandaşların oldukça dikkatini çekti. Elektriğe zam geldiği açıklamaları yakından takip edilirken ‘’Elektrik zammı son dakika’’ detayları araştırma konusu oldu.

Elektrik zammına ilişkin detaylar birçok kişi tarafından merak edilirken arama motorları üzerinde ‘’Elektriğe zammı geldi?’’ sorularının yanıtı araştırılmaya başlandı. Yapılan son dakika açıklamasında EPDK, elektriğe yüzde 38 oranında zam geldiğini açıkladı. Yapılan açıklamada, 'Elektrik perakende satış fiyatlarında mesken abone grubu için yüzde 38, tarımsal faaliyetler abone grubu için yüzde 30 oranında artış yapılmıştır' denildi.

Halkbank’tan dev promosyon kampanyası! Promosyon rakamları güncellendi hemen 32 bin TL para alın Halkbank’tan dev promosyon kampanyası! Promosyon rakamları güncellendi hemen 32 bin TL para alın

EPDK'den yapılan açıklamada, "Enerji üretim maliyetlerinde yaşanan artış nedeniyle nihai elektrik perakende satış fiyatlarında mesken abone grubu için yüzde 38, tarımsal faaliyetler abone grubu için yüzde 30, kamu ve özel hizmetler sektörü abone grubunun düşük kademesi için yüzde 38 ve yüksek kademesi için yüzde 20 artış yapıldı" denildi.

Açıklamada, "Bu artışla beraber 100 kilovatsaat elektrik tüketimi olan bir mesken abonesi için ödenecek tutar 207,23 lira oldu" bilgisine yer verildi.