Diyarbakır’da ulaşım krizi Diyarbakır’da ulaşım krizi

DİYARBAKIR-  Bismil İlçe Emniyet Müdürlüğü, Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (DİSKİ) hizmet verdiği binayı, mülkiyetinin kendilerine ait olduğu gerekçesiyle boşalttı.

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde eski Devlet Hastanesi olarak bilinen ve 2022 yılından beri ihtiyaçtan kaynaklı iddiaya göre Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (DİSKİ) hizmet binası olarak kullanılan yapı Bismil İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ait olduğu gerekçesiyle boşaltıldı. Çok sayıda personelin çalıştığı ve 120 bin nüfusa hizmet veren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin DİSKİ Bismil Şubesi yer bulamadığı için Bismil Belediyesi bünyesinde boş bir odaya yerleştirildi. Kayyım dönemi boyunca kullanılan bina DEM Parti'nin gelmesiyle emniyet tarafından boşaltılması dikkat çekti.

Dar bir odada vezne, abone, tahakkuk gibi birimler hizmet verirken, halkla ilişkiler, teknik ekip, DİSKİ şube müdürlüğü, kalem, sayaç ve kayıp kaçak ekiplerine ise yer temin edilemediği için hizmet vermekte zorlanılıyor.

Bismil Belediyesi’ne 2017 yılında kayyım atanmasıyla hizmet binası Bismil İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne devredilmişti. Kayyım döneminde, Nujin Kadın Merkezi binası ise belediye hizmet binası olarak kullanılmaya başlanmıştı.

Kaynak: Amed Times