DİYARBAKIRYeni sezona iddialı bir giriş yapmak için çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Amedspor gelecekle ilişkin projelerini dört başlık altında açıkladı.

Aziz Elaldı başkanlığındaki Amedspor Yönetim Kurulu üyeleri ve teknik direktör Ersun Yanal, dört başlık altında topladığı projelerinin en başında " Amedspor'u Geleceğe  Taşımak" olduğunu ifade etti.

Teknik direktör Yanal, çalışmaları sportif, kurumsal, tesisleşme ve yapılanma olarak dörde ayırarak kolları sıvadı.

Amedspor’u mutlu bir organizasyona dönüştüreceğiz

Amedspor Ersun Yanal1

Şampiyon kadroyu koruyup Amedspor’u geleceğe taşıyacak bir kadro için düğmeye basan Ersun Yanal, “Burada, klasik transfer söylemleri dışında bir konunun altını özenle çiziyoruz, mutluluk. Amedspor’u mutlu, ulaştığı noktayı hazmeden ve bu projeye inanan insanların olduğu bir organizasyona dönüştüreceğiz. Sportif anlamda yalnızca bugünü yaşayan değil yarını hedefleyen bir yapı olacağız”dedi.

Bir Avrupa kulübü nasıl yönetiliyorsa burası da öyle olacak

Amedspordan Gol Yagmuru 165120 20240324

Kurumsal anlamda yolun henüz başında olduklarını ancak kısa sürede hızlı hareket ettiklerini kaydeden Yanal, “İş sahada bitmiyor. Sahada kazanmanın gereklilikleri var. Tüm düğmelerimizi doğru şekilde iliklemek zorundayız. Bugün planımızı yaptık ve yola çıktık. Haritamız, rotamız, duraklarımız belli. Kurumsal anlamda bir Avrupa kulübü nasıl yönetiliyorsa burası da öyle olacak. Bu konudaki önemli hassasiyetim var ve sayın başkan ile yönetim kurulumuz gerçekten Amedspor’u bu idealine kavusturmak adına çalışıyor” diye konuştu.

Gerçek başarı yalnızca şampiyon olmak değil

“Gerçek başarı yalnızca şampiyon olmak değil, gelecek nesilleri de futbolun büyülü dünyası ile buluşturmak”diyen Yanal, “İdari ve sportif yapılanma, pazarlama faaliyetleri, ideal tesis yatırımları, bilimsel kadrolar, sağlık ve iletişim merkezleri, maç günü organizasyonları, deplasman planlamaları her şey ama her şeyi doğru yapmak adına yönetim kurulumuz ile imza attığım günden bu yana çalışıyoruz. Sezon sonunda Amedspor’u şampiyon yaparsak değil bu doğru hamleleri hayata gecirebilirsek başarılı sayacağız” yorumunda bulundu.

Amedspor’un yeni sezon hazırlıklarına 2 Temmuz’da Kartepe’de başlayacağını da sözlerine ekleyen Yanal, “13 Temmuz’a kadar buradayız. İlk kamp döneminde transferlerin yüzde 90’ını bitireceğiz. İkinci etap kampında ise noktayı koyacağız” dedi.

Amedspor Başkanı'ndan taraftarlara Passolig mesajı Amedspor Başkanı'ndan taraftarlara Passolig mesajı

Harika bir kulüp yaratmak için çok titiz çalışıyoruz

Amedspor Başkan Vekili Baran Durmaz ise, “Teknik kadromuzun isteği doğrultusunda yönetim olarak maddi manevi fedakarlıklarda bulunup Amedspor‘u çok güçlü yerlere taşımak için adımlarımızı atıyoruz. Çok çalışıyoruz, çok işimiz var ama sonunda doğruları yaparak önce şampiyonluğa ulaşacak sonra da Süper Lig’de harika bir kulüp yaratmak için çok titiz ve çok mesai vererek hocamızla birlikte emek harcıyoruz. Ersun Yanal gibi deneyimli bir isimle hem saha içini hem saha dışını planlamak gerçekten bizim için büyük şans.”

Kaynak: Amed Times