DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Serra Bucak, kadınların "Anneler Günü"nü kutlayarak annelerin emeğinin ve duruşunun kelimelere sığmadığını ifade etti. 

Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Serra Bucak, Yenişehir Belediyesi’nin Üçkuyu TOKİ’de yer alan Nev Bahçe’de düzenlediği “Anneler Günü” etkinliğine katıldı. Etkinlikte kadınların Anneler Günü’nü kutlayan Bucak, Yenişehir Belediyesi Eş Başkanları Safiye Akdağ ve Mehmet Ergün’e düzenledikleri program için teşekkür etti.  

D S C00585 2997X2000

‘Annelerin emeği kelimelere sığmaz’  

Annelerin emeğine dikkat çeken Bucak, şöyle konuştu: “Bu coğrafyanın annelerinin emeği ve duruşu, bütün genç nesillere aktardığı, bize öğrettikleri kelimelere ve tek bir güne sığmaz. Onların emeğinin, yarattıkları değerin, yarattıkları kültürün bize bıraktıkları mirasın ve dayanışmanın önünde saygıyla sevgiyle eğiliyorum. Her zaman onlarla birlikte olmak, onların söylediklerine, onların öğütlerine kulak vermek ve bunu bizden sonrakilere de aktarmak toplumumuzu, bölgemizi güçlü kılacaktır. İyi ki varlar. Annelerimizin açtığı yolda yürümeye devam ediyoruz.”  

Diyarbakır’da inme merkezi törenle açıldı Diyarbakır’da inme merkezi törenle açıldı

1 (3)-3

Programın ardından Eş Başkan Bucak, kadınlara şal dağıttı. Program, fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.  

Kaynak: Haber Merkezi