DİYARBAKIR- Diyarbakır'da husumetli kişiler arasında çatışma çıktı. Çatışmanın arasında kalan İnayet S. (61), göğsünden vuruldu.  

Olay, 1 Mayıs'ta gece saatlerinde Kayapınar ilçesi Fırat Mahallesi Jiyan Caddesi'nde meydana geldi. Taksi ile gelen S.S ve M.K, husumetli oldukları N.Ö.'ye tabanca ile ateş etti. N.Ö.'nün de karşılık vermesi üzerine çatışma yaşandı. Çatışma sırasında oradan geçen İnayet S., yandaki kıraathaneye sığınmak isterken kurşunlardan biri isabet etti. İnayet S. yere yığılırken, ihbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Kaçmaya çalışan 3 şüpheli polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. İnayet S., ilk müdahalenin ardından ambulansla Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Olay yerinde yapılan incelemede çok sayıda boş kovan ele geçirildi. Silahlı çatışma ve İnayet S.'nin vurulma anı güvenlik kamerasına yansıdı. 

S I L A H L I C A T I S M A D A Y O L D A N G E C E R K E N G O G S U N 48528

S.S, M.K ve N.Ö.'nün emniyetteki faaliyetleri devam ederken, İnayet S.'nin hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi. 

Diyarbakır’da polisten kaçan sürücü ortalığı birbirine kattı Diyarbakır’da polisten kaçan sürücü ortalığı birbirine kattı

Kaynak: DHA