DBB Eş Başkanları’ndan Kurban Bayramı mesajı! DBB Eş Başkanları’ndan Kurban Bayramı mesajı!

DİYARBAKIR- AFAD Diyarbakır İl Başkanı İlhami Çakmak, konteyner kent hakkındaki iddialara ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Çakmak bazı vatandaşların evlerini kiraya vererek konteyner kentte kaldığını belirterek şunları aktardı. 

“Konteyner kentte evi az hasarlı olan ve evini kiraya veren bazı vatandaşlar konteyner kentte kalıyor. Onlar hakkında işlem yaptık başka herhangi bir şekilde işlem uygulamamız yok. Evleri yıkılan depremzede vatandaşların TOKİ idaresinde konutları çıktıkça anahtar teslim edilmedikçe konteynerdan çıkarma gibi bir düşünceye sahip değiliz.” 

Konteyner kentte mültecilerin alınacağı iddiaları ile ilgili ise Çakmak çok net konuştu. 

İlhami Çakmak, “Mültecilerin gelip konteyner kentte kalma gibi durumu söz konusu olamaz. Bir mülteci konteyner kentte girsin ben istifa ederim.” 

Kura çekimleri devam edecek 

Çakmak ayrıca bayramdan sonra kura çekim işlemlerinin devam edeceğini belirterek  “Bayramdan sonra anahtar teslim ettiğimiz 25 kişi çıkacak. 2. Kurada 15 Temmuz’da çekilecek. 15 gün sonrasında da 150 kişi buradan çıkıp TOKİ’ye geçecekler. 3. Kura da aynı şekilde olacak. Yavaş yavaş bu şekilde anahtar teslim edeceğiz. Bazı vatandaşlarımız evini kiraya verip gelip konteyner kentte kalıyor. Biz bununla ilgili adımlar atacağız.” dedi. 

Kaynak: AMED TV