Yatırımcıların yakından takip ettiği isimlerden birisi haline gelen Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş Temmuz ayına ilişkin altın piyasası öngörülerini paylaştı. Altın piyasasında ne gibi değişiklikler olacağını açıklayan Memiş beklentilerini sıraladı.

Altınfiyatları

Yatırımcılar arama motorları üzerinde ‘’Altın fiyatları ne zaman yükselecek?’’ araştırması yapmaya devam ederken dikkat çeken o açıklama İslam Memiş’ten geldi. Memiş Temmuz ayında fırsat verilmeyeceğini söyleyerek dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Altın2

Orman Muhafaza Memuru Maaşı 2024: Temmuz Zamları! Orman Muhafaza Memuru Maaşı 2024: Temmuz Zamları!

Altın yatırımcıları son zamanlarda yaşanan dalgalanmaların ardından özellikle de altın fiyatlarının oldukça düşmesiyle gram altının ne zaman artacağını merak ederken İslam Memiş Temmuz ayına ilişkin altın piyasası analizinde şunları söyledi;

Onsaltın

‘’Ons altında 2 bin 280 dolar senenin son destek seviyesi. Son düşüşler demiştim. 2 bin 280 doları göz ardı etmeyin. Hafta sonuna kadar senenin dibi görülebilir. Bu yüzden bu destek seviyesini bekleyeceğim. Gram altın 2 bin 487–2 bin 493 TL seviyesinde. Gram altında 2 bin 450 – 2 bin 500 TL aralığını kısa vadede bekleyeceğiz. Altında yatırımcıları temmuz ayına hazırlıyorum. Temmuzda yükselişlerin başlayacağına ilişkin uyarılarım vardı. Temmuzda alım fırsatı vermeden zirveler olacak.

Gramaltınn

Ons altında 2 bin 600 ilk hedef, gram altında 2 bin 700 TL ilk hedef. Devamında 3 bin dolar ons altın, gram altın ise 3 bin-3 bin 500 TL tahmin ediyoruz. ‘Kazan dibi’ dediğimiz olay haziran ayının son haftasında gerçekleşebilir. Bu tarihten sonra altının yolculuğu başlıyor. Temmuz ayı itibarıyla altın fiyatları yükselişe geçiyor. Burada sessizce bekleyenler yine kazançlı çıkacaktır.”