DİYARBAKIR- LGS'de, öğrencilere kalem ile silgi verilmeyecek; sınav için gerekli olan araç ve gereçleri getirmeleri gerekiyor. Öğrenciler ayrıca bandajı çıkarılmış şeffaf pet şişe içerisinde su getirebilecek. 

Lise eğitimine geçecek olan öğrencilerin katılabileceği LGS'de, MEB öğrencilerin sınav binasına sokabileceği araç ve gereçleri sıraladı. LGS sınavına girecek öğrencilere kalem ile silgi verilmeyecek. Öğrencilerin sınava kurşun kalem, kalemtıraş ve silgi ile gelmesi gerekiyor. LGS'ye öğrenciler bandajı çıkarılmış şeffaf pet şişe içerisinde su getirebilecek. 

Lgssınav

LGS için geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi milyonu aşkın sayıda öğrenci katılacak. Sınav giriş belgesi ile girilebilecek binaya neler yasak, nelerin girmesi serbest olduğunu MEB açıkladı. LGS sınav günü geçerli kimlik belgesi ve fotoğraflı, onaylı sınav giriş belgesi yanında olmayan öğrenciler sınava alınmayacak. 

LGS için kalem ve silgi verilecek mi? 

Diyarbakır Valiliği'nden 4 günlük eylem ve etkinlik yasağı Diyarbakır Valiliği'nden 4 günlük eylem ve etkinlik yasağı

LGS'ye girecek öğrencilere MEB tarafından kalem, silgi verilmeyecek. LGS'ye girecek öğrenciler en az iki adet koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgiyi yanlarında getirecek. 

LGS su şişesi getirmek yasak mı? 

Öğrenciler sınav salonlarına bandajı çıkarılmış şeffaf pet şişe içerisinde su getirebilecek. 

Sınav salonuna neleri sokmak yasak?  

Öğrenciler, sınav salonlarına alınırken üzerlerinde kullanımı doktor raporu ile belirlenen hasta veya engellilere ait cihazlar (işitme cihazı, insülin pompası, şeker ölçüm cihazı ve benzeri) hariç, çanta, cüzdan, cep telefonu, telsiz, radyo, saat, bilgisayar, kamera ve benzeri iletişim araçları ile depolama kayıt ve veri aktarma cihazları, kablosuz iletişim sağlayan cihazlar ve kulaklık, kolye, küpe, bilezik, yüzük, broş ve benzeri eşyalar ile her türlü elektronik ve/veya mekanik cihazlar, databank sözlük, hesap makinesi, kâğıt, kitap, defter, not vb. dokümanlar, pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlar, delici ve kesici aletlerle sınav binasına alınmayacaktır. 

Kaynak: Haber Merkezi