Diyarbakır'da sağlıklı gıda için denetim koordinasyonu Diyarbakır'da sağlıklı gıda için denetim koordinasyonu

DİYARBAKIR - Kırmızıgül, geçtiğimiz günlerde boşaltılan ve kiraya verileceği ifade edilen Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki tarihi PTT binasına ilişkin açıklama yaptı.

Kırmızıgül, “Çocukluğumuzun geçtiği bu yapıyı kahvaltıcı, kebapçı veya cafeye dönüştürmek cinayet olur. Diyarbakır’a yakışır bir şekilde “ Sinema müzesine” dönüştürün. Bizde elimizden geleni yapalım.” Dedi.

Diyarbakır Sinema Ofisi’nin tarihi PTT Şubesi’nin onarılarak ‘Sinema Müzesi’ne dönüştürülmesi yönünde yaptığı çağrıya bir destek de Diyarbakırlı ünlü sanatçıdan geldi.

“Kafe olması cinayet olur”

Kırmızıgül, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Doğup büyüdüğüm kadim kent Diyarbakır’ın tarihi postanesi duyumlarıma göre kafe olarak kiraya verilmesi düşünülüyormuş. Çocukluğumuzun geçtiği bu yapıyı kahvaltıcı, kebapçı veya cafeye dönüştürmek cinayet olur.

Sayın Kültür bakanımız, Valimiz ve Belediye başkanımız sizden rica ediyorum, bir zamanlar İpek Borsasının Merkezi, Cumhuriyet sonrası Darphane olan bu yapıyı Diyarbakır’a yakışır bir şekilde “Sinema müzesine” dönüştürün. Bizde elimizden geleni yapalım” dedi.

Kaynak: AMED TIMES