Mertcan Bahar kimdir? Bu soruyu arama motorlarında gören Z kuşağı üyelerinin şaşırdığını söylemek mümkün. Neden derseniz cevap oldukça basit: kendisi çocukluğunda YouTube ve Facebook üzerinden paylaştığı videolarla bu kuşak içinde ünlü olmuş bir isimdi.

Çocukken başladığı video çekme hobisini gençliğinde dahi sürdüren Mertcan Bahar, şu anda on binlerce aboneye sahip ve YouTube Türkiye camiasının en tanınan isimlerinden biri konumunda. Bu başarısını da hiçbir kötü yoruma aldırmadan içerik üretmeye devam etmesine borçlu.

Mertcan Bahar Kimdir?

Mertcan Bahar, ünlü bir internet fenomenidir. Çocuk yaşlarından beri YouTube'a ve Facebook'a attığı videolarla tanınmıştır. Özellikle 1997-2002 yılları arasında dünyaya gelen gençler kendisini yakından tanımaktadır. 

İnternetin içine doğan ve internetin gelişimine bizzat tanıklık eden bu kuşak, ilk internet ünlülerinin doğuşuna da tanıklık etti. Mertcan Bahar da bu isimlerden biri. Mertcan Bahar hakkındaki detaylar geliyor....

Mertcan Bahar 1 Ocak 1998 tarihinde Trabzon'da dünyaya geldi. Çocukken ailesiyle birlikte İstanbul'a taşındı ve burada eğitim aldı.

2012 yılında, henüz 14 yaşındayken YouTube ve Facebook sayfaları kuran Mertcan Bahar, bu platformlarda paylaştığı videolarla çocuk yaşta büyük bir tanınırlık elde etti. Taklit videolarıyla ve skeçleriyle dikkat çekti. Özellikle sık sık kullandığı "buna hakkın yok" sözü o dönem sosyal medyada sık sık paylaşıldı.

Bu dönemde televizyon programlarına dahi çıkan Mertcan Bahar, ilk Türk YouTuber'lar arasında da gösterilebilir. Kendisi ilk videolarını çektiğinde YouTube Türkiye'de sınırlı sayıda içerik üreticisi mevcuttu. 

Mertcan Bahar Vine isimli artık kapatılan platformun da ilk ünlülerinden birisiydi. Vine döneminden Aykut Elmas, Berkcan Güven gibi isimler gibi Mertcan Bahar da halen içerik üretiyor.

Mertcan Bahar Kimdir 1

Mertcan Bahar YouTube Kanalı

Mertcan Bahar 12 yıldır video çekmektedir. Çocukken bir hobi olarak başladığı bu iş, şu anda ciddi bir işe evrilmiş vaziyette.

Mertcan Bahar'ın içeriklerine kendisinin YouTube kanalı olan Mevtcan Bahav'dan ulaşabilirsiniz. Kanalın isminin bu şekilde olmasının sebebi kendisinin çocukken R harfini zor telaffuz edebilmesidir. Mertcan Bahar, çocukluğundan gelen bu alışkanlığa göndermede bulunmaktadır.

Mertcan Bahar YouTube kanalının an itibariyle 1.91 milyon abonesi bulunmaktadır ve kısa süre içinde kanalın abone sayısı 2 milyonu bulacaktır. Kanaldaki video sayısı da yaklaşık 600.

Bunun yanı sıra YouTube kanalında bir dönem Kışkırtıcı Sorular isimli bir program da hazırlayan Mertcan Bahar, bu program ile her yaş grubuna kendini tanıttı.

Mertcan Bahar eski kanalı ise şu anda açık değildir, kendisinin eski videoları bizzat kendisi tarafından yüklenmemiştir.

Mertcan Bahar Evli Mi?

Mertcan Bahar geçtiğimiz yıllarda evlenmiştir. Çocukken videolarıyla tanınan Mertcan Bahar'ın evliliği bu yaş grubundaki bireyleri şok etmişti. Mertcan Bahar, 2023 yılının Ocak ayında dünya evine girdi. Evlendiği esnada Mertcan Bahar eşi ile yedi yıldır birlikteydi ve çift uzun süredir evliliği düşünmekteydi.

Mertcan Bahar, eşi Sema Sarmış Haziran 2024 itibariyle 1.5 yıldır evli durumdadır. Çiftin çocuğu ise bulunmamaktadır.

Mertcan Bahar Kimdir 2

İbrahim Büyükak Eşi Nurdan Beşen Kimdir? Kaç Yaşında? İbrahim Büyükak Eşi Nurdan Beşen Kimdir? Kaç Yaşında?

Mertcan Bahar Yaşı Kaç?

Mertcan Bahar'ı eskiden beridir tanıyanlar veya ismini yeni duyanlar kendisinin yaşını da merak etmekteler. Kendisi hakkında araştırma yapanlar bu soruyu da sık sık sormaktalar.

Mertcan Bahar'ın doğum günü internette 1 Ocak 1998 olarak geçmektedir, dolayısıyla ünlü YouTuber bu yılın ilk gününde 26 yaşındadır.

Editör: Alp Editor