Diyarbakır'da liselileri heyecanlandıran ziyaret Diyarbakır'da liselileri heyecanlandıran ziyaret

DİYARBAKIR- Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; yağışların, pazar günü öğle saatlerinden itibaren Diyarbakır kuzeydoğusu, Mardin’in doğusu, Batman, Siirt ve Şırnak’ın çevrelerinde yerel kuvvetli olması beklendiği bildirildi.

Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, dik ve eğimli yamaçlarda kar erimesine bağlı heyelan ve çığ tehlikesi, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması yönünde uyarı yapıldı.

Yapılan açıklamada "Pazar günü öğle saatlerinden itibaren bölgemizin kuzey ve doğusunda beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Batman, Siirt, Şırnak çevreleri ile Diyarbakır'ın kuzeydoğusu (Silvan, Hazro, Lice ve Kulp) ve Mardin'in doğusunda (Nusaybin, Midyat ve Dargeçit) yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, dik ve eğimli yamaçlarda kar erimesine bağlı heyelan ve çığ tehlikesi, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." ifadeleri kullanıldı.

İşte Diyarbakır’da önümüzdeki günlerde beklenen hava durumu tahmini;

07 Nisan Pazar 9°C 20 °C

08 Nisan Pazartesi9 °C 17 °C

09 Nisan Salı 7 °C 22 °C 

10 Nisan Çarşamba9 °C 16 °C

11 Nisan Perşembe  11 °C  20 °C 

Kaynak: Haber Merkezi