DİYARBAKIR- Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, yarın (26 Mart 2024 Salı) bölgede önemli hava değişikliği olacak. Diyarbakır'ın kuzeydoğusu (Kulp, Lice) ve Batman'ın kuzeyinde (Kozluk, Sason) karla karışık yağmurun etkili olacağı ve yüksek kesimlerde ise kar yağışı beklediklerini duyurdu. Ayrıca, Şırnak'ın doğusu (Uludere, Beytüşşebap) ve Siirt'in doğusu (Pervari) bölgelerinde yoğun kar yağışı görülecek. Mardin çevreleri, Batman'ın güneyi (Merkez, Gercüş, Beşiri, Hasankeyf), Şırnak'ın batısı (Merkez, Güçlükonak, Cizre, Silopi, İdil) ve Siirt'in batısında (Merkez, Tilo, Eruh, Şirvan, Baykan, Kurtalan) şiddetli yağmur ve sağanak yağış bekleniyor.

Diyarbakır’da iki müdür dahil 17 kişiye dava açıldı Diyarbakır’da iki müdür dahil 17 kişiye dava açıldı

Meteoroloji’nin yaptığı uyarıya göre, sel, su baskını, kuvvetli rüzgar, buzlanma, don olayı ve çığ gibi olumsuzluklar yaşanabileceği ve özellikle ulaşımda aksamaların olabileceği belirtildi.

Meteoroloji yetkilileri, vatandaşların bu olumsuzluklara karşı dikkatli olmaları ve gerekli önlemleri almaları konusunda uyarıda bulunarak, yaşanabilecek risklere karşı hazırlıklı olunması gerektiğini belirtti.

Kaynak: Diyarbakir.Net