DİYARBAKIR- Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Diyarbakır'da gerçekleştirilen 'Öğretmenler Odası Buluşmaları' programında öğretmenlerle buluştu. 

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, ayın ilk cumartesi günü farklı illerde düzenlenen 'Öğretmenler Odası Buluşmaları' kapsamında, tarihi Sur ilçesindeki İçkale Açık Hava Müzesi'nde öğretmenlerle bir araya geldi. 10'uncusu düzenlenen programda Bakan Tekin, öğretmenlerle sohbet ederek istişarede bulundu. Eğitimde rota yöneticileriyle birlikte belirlediklerini ifade eden Bakan Tekin, “Müfredat değişikliklerinin ders sürelerine etkisi söz konusu değil. Bu anlamda ders aralıklarında herhangi bir artış veya azalma olmayacak. Ders sürelerimiz mevcut özellikleri devam edecek” dedi. 

'Öğretmenlerime her daim sahip çıkacağım’ 

Diyarbakır’da ambulans helikopter 90 yaşındaki Emine için havalandı Diyarbakır’da ambulans helikopter 90 yaşındaki Emine için havalandı

Kamuoyunun görüşü ve önerilen yeni öğretim programıyla ilgili parçalar ileten rehberler, mevcut konuları yetiştiremediklerini, yeni derslerin hafifletilmesi ve sadeleştirilmesinin isabetli bir adım olduğunu söyledi. Öğretmen atamaları ve meslek kanunu ile ilgili gelen sorular üzerine Bakan Tekin, “Muhtemelen pazartesi günü hem atanacak öğretmen sayıları hem de branş bazında kontenjan dağıtımları açıklanmış olur. Öğretmenlik Meslek Kanunu, beslenme ve ödemelerin hakları, verilen ve sorumlulukları, öğretmenlik mesleğinde kariyer, eğitim çalışanlarının şiddetten korunması, üreme hizmet içi eğitim gibi konular arasında. Öğretmenlerime her zaman sahip çıkacağım ve onların hukuk haklarını geliştirmeyi planlıyorum. Yeter ki, birlik ve beraberlik içinde azimle çalışalım” diye konuştu. 

Kaynak: DHA