Milyonlarca emeklinin yüzünü güldürecek gelişme duyuruldu. Enflasyon altında ezilen emeklilerin tatilden yana yüzünü güldürecek, konaklamalarının ücretsiz hale gelmesini sağlayacak yeni uygulama için başvuruların başladığı belirtilirken detaylar birçok kişi tarafından merak edildi. 

Emeklileri yakından ilgilendiren bir son dakika gelişmesi yaşandı. Gelen son dakika açıklamasında Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı KYK yurtlarında ücretsiz konaklama için başvuruların başladığına yer verildi. Emekliler için ön başvuruların 26-30 Haziran 2024 tarihleri arasında online olarak e-Devlet üzerinden alınacağı ifade edildi. 

EMEKLİLER ÜCRETSİZ KONAKLAYABİLECEK!

Türkiye'de emeklilerin rahat etmesine yönelik bir çok uygulama devreye girmeye devam ederken özellikle de yaz aylarında tatil planı yapmak isteyen emeklilerin bütçesini büyük oranda rahatlatacak yeni bir uygulamanın duyurusu yapıldı. Emeklilere yönelik yapılan son dakika açıklamasında emekliler ön başvurular, 26-30 Haziran 2024 tarihleri arasında online olarak e-Devlet üzerinden alınacağı açıklandı. 

ÖN BAŞVURU TARİHİ AÇIKLANDI!

Başvurular, Sosyal Güvenlik Kurumu uygulamaları altında bulunan "Emekliler için KYK Yurtlarında Konaklama Ön Başvurusu" hizmeti aracılığıyla gerçekleştirilecektir. Emekliler için ayrılan ücretsiz konaklama dönemi şu şekilde ayrıldı;

ŞOK marketlerde çılgın indirim 3 gün sonra başlıyor! ŞOK marketlerde çılgın indirim 3 gün sonra başlıyor!

15 - 19 Temmuz 2024

22 - 26 Temmuz 2024

29 Temmuz - 02 Ağustos 2024

05 - 09 Ağustos 2024

12 - 16 Ağustos 2024

Ön başvurular alındıktan sonra, başvuru sırası da dikkate alınarak Gençlik ve Spor Bakanlığı başvuran emekliler ile irtibata geçilerek ayrıntılı bilgilendirme yapılacak ve kesin başvuru durumu hususunda da kayıtlı telefon numarasına SMS ile bilgi verilecektir.

Editör: Serdar AKYOL