Milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren asgari ücret açıklamasının detayları vatandaşların oldukça dikkatini çekti. Asgari ücret zammına yönelik tartışmalara son noktayı koyacak açıklamanın detayları geldi. Türkiye'de yüksek enflasyon ve alım gücünün her geçen gün düşmesi asgari ücret zam isteminin çoğalmasına neden olurken dikkat çeken bir açıklama yapıldı. Peki asgari ücrete zam gelecek mi?

Temmuz ayında milyonlarca kişi zam bekliyor. Memur ve emekli maaş zammının yanı sıra paraso her geçen gün eriyen asgari ücretliler de maaşlarına zam isterken asgari ücrete gelmesi beklenen zam oranı tartışılmaya devam ediliyordu. Bugün gelen açıklama asgari ücret noktasındaki tüm tartışmalara son noktayı koydu. 

ASGARİ ÜCRETE ZAM YOK!

Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan asgari ücretle ilgili tartışmalara son noktayı koyacak açıklamasını yaptı. Asgari ücrete zam gelip gelmeyeceği yönündeki açıklamaları ile dikkatleri üstüne çeken Bakan Işıkhan son açıklamasında asgari ücrete zam gelmeyeceğini belirtti. 

Halkbank’tan dev promosyon kampanyası! Promosyon rakamları güncellendi hemen 32 bin TL para alın Halkbank’tan dev promosyon kampanyası! Promosyon rakamları güncellendi hemen 32 bin TL para alın

Hükümet daha önceki açıklamasında da asgari ücrete zam planı olmadığını dile getirse de Türkiye'de yaşanan ekonomik gelişmeler doğrultusunda vatandaşlar asgari ücretle ilgili ''Bir umut'' gözüyle bakmaya devam ediyordu. ''Asgari ücrete zam gelecek mi?'' sorusuna yanıt geldi. Bakan Işıkhan bugün ki açıklamasıyla dikkatleri üzerine çekti. Bakan Işıkhan açıklamasında asgari ücrete zam gelmeyeceğini açıklayarak şunları söyledi;

"Asgari ücrete artış olmayacak. Göstergeler olumlu geliyor, yeni asgari ücreti için aralıkta bir araya geleceğiz. Amacımız geçici refahı sağlamak değil, kalıcı refahı sağlamak. Emekliler için enflasyon farkı söz konusu. Refah payı gündemimizde yok"

ARALIK AYINDA GÖRÜŞÜLECEK!

Asgari ücrete ek zam olacak mı sorusunun cevabı geldi. Son dakika açıklamasında Vedat Işıkhan açıklamasında "Yeni asgari ücret için aralık ayında bir araya geleceğiz" ifadelerini kullandı. 

Editör: Serdar AKYOL