Son zamanlarda gittikçe üretken olan Netflix, kendi filmleriyle de öne çıkmayı başarıyor. Netflix birçok türden dizi ve film ile gündeme gelirken içeriklerini de dünyaya tanıtmaya devam ediyor. Bunlardan biri de yeni film Miras Bulmacası. Haberimizde sizlerle Miras Bulmacası film hakkındaki detayları paylaştık. Ayrıntılar haberimizde…

Netflix'in yeni filmlerinden biri olan Miras Bulmacası yani orijinal adı ile “Spadek” filmi gündeme sık sık gelmeye başladı. Netflix izleyicileri de İngilizce adı “Inheritance” olan bu filmi merak ediyor. 

Hüseynik Türküsü Hikayesi: Acıklı Türkü Ne Anlatıyor? Hüseynik Türküsü Hikayesi: Acıklı Türkü Ne Anlatıyor?

Spadek olarak da bilinen Lehçe film Miras Bulmaca’sının yönetmenliğini Sylwester Jakimow üstlenmiş. Bu komedi-drama, öldükten sonra ailesine şaşırtıcı bir miras bırakan ilginç ve zengin bir yarışma sunucusunun hikayesini konu alıyor. Film tutkunları sık sık Miras Bulmacası film konusu hakkında araştırmalar yapıyor. Miras Bulmacası filmine dair detayları sizler için derledik. Ayrıntılar haberimizde...

Yazımızda Miras Bulmacası film konusu başta olmak üzere Miras Bulmacası filminin oyuncuları ve nerede çekildiği gibi konuların yanıtını verdik. Detaylar haberimizin devamında…

Miras Bulmacası Filmi Konusu

Netflix’in kendi içeriği olan Polonya yapımı “Spadek” filmi izleyiciler tarafından merak ediliyordu. Spadek filmi Türkçe diline Miras Bulmacası olarak çevirilmiş bir komedi filmi olarak yer alıyor. 

Miras Bulmacası Film

Miras Bulmacası film konusu nedir sorusunun cevabı şu şekildedir:

 • Yıllardır birbirleriyle görüşmeyen aile üyeleri amcalarının vefatıyla bir araya gelir. Ölen zengin amcalarının servetinden pay almak için yapbozun parçalarını birleştirmek üzere onun malikânesinde toplanmaları ile hikaye başlar.

Miras Bulmacası filmi komedi türünden bir film ve filmde esrarengiz cinayeti çözmeye çalışan aile fertleri hem merak ettiriyor hem de güldürüyor.

Film birçok açıdan geçtiğimiz yıllarda yayınlanan Knives Out filmiyle de benzerlikler taşıyor.

Miras Bulmacası Film Konusu (3)

Miras Bulmacası Filmi Oyuncuları

Miras Bulmacası film konusu hakkındaki detayları paylaştık. Filmle ilgili merak edilen bir diğer konu, Miras Bulmacası filminin oyuncu kadrosunda kimlerin yer aldığı. 

Buna göre, Miras Bulmacası filmi oyuncularını aşağıdaki gibidir:

 • Maciej Stuhr
 • Gabriela Muskała
 • Franek Słomiński
 • Józefina Karnkowska
 • Joanna Trzepiecińska
 • Piotr Pacek
 • Jan Peszek

Miras Bulmacası Başrolleri

Miras Bulmacası filmi konusu ve oyuncu kadrosundan önceki başlıklarımızda bahsetmiştik. Peki Netflix Miras Bulmacası film başrolleri kimler, tanıyalım.

Maciej Stuhr

Maciej Jerzy Stuhr, 23 Haziran 1975’te Polonya’nın Krakov kentinde dünyaya gelmiştir. Maciej Jerzy Stuhr, Polonyalı bir aktör ve komedyendir. Aynı zamanda, Stuhr, ara sıra film yönetmenliği de yapmaktadır.

Maciej Jerzy Stuhr’un rol aldığı bazı projeler ise şunlardır;

 • Planeta Singli
 • Return to Legoland
 • Boys Don’t Cry

Miras Bulmacası Filmi

Gabriela Muskała

Gabriela Muskała, 11 Haziran 1969 yılında Polonya, Klodzko’da dünyaya gelmiştir. Gabriela Muskała, birçok dizi, film ve televizyon programında yer alan Polonyalı bir aktristir.

Gabriela Muskała’nın rol aldığı bazı projeler ise şunlardır;

 • Fugue
 • Free Cow
 • The Clowns

Miras Bulmacası Filmi Nerede Çekildi?

Miras Bulmacası filmi yayınlandığı günden beri merak konusu olan filmler arasında yer alıyor. Miras Bulmacası film konusu ve oyuncu kadrosundan sonra filmin nerede çekildiği de izleyicilerde ilgi uyandırdı. Nitekim filmin çekim yerleri son derece sinematik.

Miras Bulmacası Film Konusu (4)

Buna göre Miras Bulmacası filmi nerede çekildi sorusunun yanıtı aşağıdaki gibidir:

 • Miras Bulmacası çekimleri Polonya’nın Varşova ve Łódź kentlerinde gerçekleşti. Çekimler 2024 Ocak ayının ilk günlerinde başladı ve aynı yılın Şubat ayında sona erdi. Görüntü yönetmeni Malte Rosenfeld, oyuncular ve ekip film için bu mekanların ruhunu yakalamak üzere çok çalıştıklarından bahsetmiştir.

Miras Bulmacası Hangi Platformda?

Miras Bulmacası, orijinal adı ile “Spadek” filminin hangi platformda yayınlandığı da izleyiciler tarafından sık sık aratılan konular arasında yer alıyor. Miras Bulmacası hangi platformdan izlenebilir sorusunun yanıtı şu şekildedir:

 • Miras Bulmacası filmi, dünyaca ünlü film ve dizi platformlarından biri olan Netflix’te yayınlanıyor.

Sık Sorulan Sorular

Spadek yani Miras Bulmacası filmi ile ilgili merak edilen konuları sizler için yazımızda paylaştık. Şimdi film ile ilgili sık sorulan soruları yanıtlayalım.

Miras Bulmacası (Spadek) filminin çekimi için Varşova’da özellikle hangi yerler kullanıldı?

Spadek(Miras Bulmacası) filmi, Varşova'da UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Old Town olarak bilinen lokasyon ile Kraliyet Kalesi ve Wilanów Sarayı gibi ikonik simge yapılar yer aldı. Bu mekanlar filme tarihi ve mimari derinlik katmıştır.

Miras Bulmacası filmi ne zaman yayınlandı?

Miras Bulmacası filmi 19 Haziran 2024’te Netflix’te yayınlanmıştır.

Miras Bulmacası filmi nerede çekildi?

Miras Bulmacası filminin çekimleri Polonya’nın Varşova ve Łódź şehirlerinde yapılmıştır.