Necati Arabacı, Almanya'daki "Cehennem Melekleri" (Hells Angels) olarak bilinen ünlü motosiklet grubunun liderinden biri olarak tanınıyor. Alman gazetelerine göre, 1990'lı yıllarda katıldığı bu grupta kısa sürede liderliğe yükselmişti. 

Son zamanlarda Çeşme eğlence mekânlarındaki çatışmalarla gündeme gelen Necati Arabacı, yeraltı dünyasının önde gelen isimlerinden biri olarak biliniyor. Bu nedenle de Necati Arabacı kimdir sorusu sıkça araştırılmaya başlandı. 

Peki Necati Arabacı kimdir? Yazımızda Necati Arabacı’ya dair detayları bulabilirsiniz.

Necati Arabacı Kimdir?

Necati Arabacı, Köln'de 1972 yılında dünyaya geldi. 1990 yılında ise Cehennem Melekleri (Hells Angels) denen kulübe katıldı. Kulüp içindeki gücünü artırmak için kendine bağlı Türk motorcuları kullanarak elini güçlendirdi. 1999 yılından sonra Köln, Leverkusen ve Malorca gibi yerlerdeki gece kulüplerinden haraç almaya başladı.

2002 yılında insan kaçakçılığı, saldırı, gasp ve haraç kesme suçlarından Almanya'da tutuklandı. 2004'te yapılan duruşmasında suçlarını itiraf ederek dokuz yıl hapis cezasına çarptırıldı. 

2008 yılında Türkiye'ye sınır dışı edilerek gönderildi. Arabacı İzmir'e yerleşti ancak Bulgar pasaportu kullanarak Almanya'ya çok sayıda gidip geldiği belirlendi. 2015 yılında İspanyol yetkililer Necati Arabacı için Avrupa Birliği'nde geçerli olan bir tutuklama emri çıkararak arama başlattı.

Necati Arabacı Kimdir (3)

2020 yılında Çeşme'de yakalanan suç örgütü lideri Necati Arabacı, İzmir Ağır Ceza Mahkemesi tarafından "resmi belgede sahtecilik" suçundan 2 yıl 7 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Diyarbakır’da uzman uyardı: Erken tanı çok önemli! Diyarbakır’da uzman uyardı: Erken tanı çok önemli!

Arabacı, Muğla'nın Bodrum ilçesinde 14 Ağustos 2019'da Ahmet Atik olayında azmettirici olduğu iddiasıyla geçen sene 10 Temmuz'da Çeşme'de gözaltına alındı. Ardından Bodrum Adliyesi'nde tutuklandı. Arabacı, on gün cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edildi.

Necati Arabacı Ne İş Yapıyor?

Necati Arabacı kimdir araştırması yapan pek çok kişi Arabacı’nın ne iş yaptığını merak etmekte. Ünlü mafya liderinin Alman gazetelerine göre, 1990'lı yıllarda katıldığı motosiklet grubuyla tanınmaya başladığını söylemiştik. Bu süreçte bir taraftan "meyve ticareti" yaptığı bilinirken, diğer taraftan da Alman ligindeki taraftar gruplarında fazla etkiye sahipti. 

Necati Arabacı Kimdir (2)

Necati Arabacı ne iş yapıyor sorusuna verilecek pek çok yanıt var. Arabacı yıllar içinde Türkiye'de de eğlence mekânları açtı, özellikle Çeşme, Bodrum ve Kuşadası gibi turistik yerlerde mekanları bulunuyor. 2002 yılında Frankfurt ve Köln'de çok sayıda suça karıştığı için tutuklandı. Soruşturmada, tutukluyken soruşturmayı yürüten savcıyı öldürtmek için plan yaptığı da ele alındı. Alman medyası, savcı (Jürgen Botzem) eşiyle birlikte Almanya'yı terk ettiğini bildirdi.

Necati Arabacı Aslen Nerelidir?

Babası ve annesi Konya'nın Beyşehir ilçesi Yeşildağ köyündendir. Almanya Köln'de 1972 yılında doğan Arabacı'nın ailesi aslen Konyalıdır. Ancak Necati Arabacı Almanya'da dünyaya gelmiştir.

Necati Arabacı Kaç Yaşında?

Necati Arabacı kimdir sorusu ile birlikte gelen bir diğer soru da Necati Arabacı’nın kaç yaşında olduğu sorusudur. Necati Arabacı yaş bilgileri şöyledir:

1972 yılında doğan Necati Arabacı 2024 yılı itibari ile şu anda 51 yaşındadır.

Necati Arabacı Kimdir (1)-1

Necati Arabacı’nın Suçlu Bulunduğu Olaylar

Arabacı, 2002 yılında tutuklandı ve suç örgütü kurmak, gasp, fuhuş ve insan kaçakçılığı suçlarından dokuz yıl hapis cezasına çarptırıldı. Almanya Bochum'da cezasını çekmeye başladı ve tutuklanmasından sorumlu savcıyı öldürtmek için bir kiralık katil tuttuğu ortaya çıktı.

  • 2007 yılında cezasının üçte birini çektikten sonra Türkiye'ye sınır dışı edildi. Ancak 2010 yılında Hells Angels MC Nomads Türkiye'nin başkanlığına getirildi ve bu görevi uzun süre sürdürdü. Avrupa'da büyüyen kötü suçlarıyla adını duyurmaya devam etti.
  • 2018 ve 2020 yıllarında Arabacı’yı tutukladılar, ancak delil yetersizliğinden serbest bırakıldı. Yine de 2023 yılında bir soruşturma kapsamında yeniden tutuklandı.
  • 2015 yılından bu yana Avrupa Birliği'nde tutuklama emri bulunan Arabacı, mafya dünyasında varlığını sürdürmeye devam etmektedir.

Editör: Esra Editor