2000'li yıllarda BKM Mutfak'ın unutulmaz programı "Çok Güzel Hareketler Bunlar" pek çok genç oyuncuyu tanımamızı sağladı. Bu programda parlayan pek çok genç oyuncu, halen dizi ve film sektöründe önemli işler yapmaktalar. Bu isimlerden biri de İbrahim Büyükak. Senaristlikten oyunculuğa pek çok iş yapmış olan oyuncu, altı yıl kadar önce evlenerek dünya evine de girmiştir. Dolayısıyla kendisiyle ilgili bilgi almak isteyenler, "Nurdan Beşen kimdir" sorusunu da soruyor.

Nurdan Beşen Kimdir?

Kendi işinde ve hayatında oldukça başarılı bir kadın olan Nurdan Beşen, sadece İbrahim Büyükak'ın eşi olarak gündeme gelmemektedir. Çalışmalarıyla ve mesleğiyle de duyduğumuz Nurdan Beşen ailesi ile de sık sık andığımız biridir. Bu nedenle de arama motorlarında pek çok farklı şekilde karşımıza çıkmaktadır.

Nurdan Beşen 1983 yılında Bursa'da dünyaya gelmiştir. İlköğretim ve lise eğitimini burada tamamlamıştır. Üniversite eğitimi için İstanbul'a taşınmış, Haliç Üniversitesi'nde psikoloji eğitimi almıştır.

2008 yılında üniversiteden mezun olan Nurdan Beşen, aynı yıl Haliç Üniversitesi Genel Psikoloji Yüksek Lisans programına katıldı. Yüksek Lisans eğitimini 2011 yılında başarıyla tamamlayarak diplomasını aldı.

Diplomasını aldıktan sonra çocuk, ergen ve yetişkin terapisi üzerine çeşitli eğitimler almıştır. Bu eğitimler arasında Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, EMDR ve travma eğitimi, Stratejik Aile Terapisi Eğitimi, Oyun Terapisi Eğitimi, Anna Freud Centre’dan aldığı Multi-Family Therapy eğitimleri yer almaktadır. Projektif Testler Derneğinde Rorschach, TAT, CAT ve Peri Masalları eğitimlerini sürdürmektedir.

Nurdan Beşen, 2003 yılında, henüz lise yıllarındayken İbrahim Büyükak ile tanışmıştır. Kısa süre içinde bir ilişkinin içinde kendilerini bulan çift, İbrahim Büyükak'ın oyunculuğa başladığı yıllarda ve Nurdan Beşen'in mesleğe giriş yıllarında dahi bir arada kalmış, birbirlerine destek olmuşlardır. Çiftin internette eski günlerden pek çok fotoğrafları mevcut.

15 yıllık bir beraberliğin ardından evlilik kararı alan Nurdan Beşen İbrahim Büyükak çifti, 6 Mayıs 2018 tarihinde dünya evine girdi. Çiftin düğününde Acun Ilıcalı başta olmak üzere medya sektöründen pek çok önemli isim yer aldı.

Evliliği sonrası çalışmalarını hız kesmeden devam ettiren Nurdan Beşen kimdir sorusunun cevabı bu nedenle sadece evliliğinden ibaret değildir. Nurdan Beşen, psikoloji alanında çeşitli çalışmalarda bulunan birisidir.

Bir dönem kendi YouTube kanalı üstünden özellikle çocuk psikolojisine dair bilgiler veren Nurdan Beşen, 2021 yılında "Çocuğumla Büyüyorum" isimli bir kitap da yazmıştır. Kitap, önde gelen yayınevlerinden İthaki Yayınevi tarafından basılmıştır.

Halen mesleğini sürdüren Nurdan Beşen, çocuk ve ergen psikolojisi ile ilgilenmektedir. Nurdan Beşen'in ofisi İstanbul ilinin Beşiktaş ilçesinin Etiler semtinde yer almaktadır

Nurdan Besen Kimdir 1

İbrahim Büyükak Nurdan Beşen Çocukları Var Mı?

2018 yılında evlenen çift, evlendikten üç yıl sonra ilk çocuklarını kucaklarına aldılar. 2021 yılında dünyaya gelen Aslan isimli bebek, kısa süre önce üç yaşına bastı.

Çocuğuna erken bir doğum günü partisi düzenleyen Nurdan Beşen, sevincini "Erken doğum günü partisi yaptık Aslan parçasına. 2 hafta sonra tam 3 yaşında olacak inanamıyorum." cümlesiyle sosyal medya üstünden paylaştı.

Nurdan Beşen İbrahim Büyükak çiftinin başka çocuğu bulunmamaktadır.

Kızılcık Şerbeti’nin Senaristi Melis Civelek Kimdir? Yazdığı Diziler Neler? Kızılcık Şerbeti’nin Senaristi Melis Civelek Kimdir? Yazdığı Diziler Neler?

Nurdan Beşen Kaç Yaşında?

Nurdan Beşen dünyaya 1983 yılında geldi. Kendisi bu yıl itibariyle 41 yaşına bastı. Kırk yaş bariyerini de henüz bir sene önce aştı, yani halen genç yaşta olduğu söylenebilir.

İbrahim Büyükak da şu anda kırk yaşında. 20 Ağustos 1983 tarihinde dünyaya gelen İbrahim Büyükak, eşiyle aynı yıl doğmuş, aynı lisede okumuştur. Çift lise yıllarından bu yana beraberdir.

İbrahim Büyükak Kimdir?

Nurdan Beşen kimdir sorusunu yanıtladık, şimdi de kendisinin yıllardır evli olduğu İbrahim Büyükak kimdir sorusuna kısa bir yanıt vereceğiz.

İbrahim Büyükak 20 Ağustos 1983 tarihinde Bursa'da dünyaya geldi. Lise eğitimini Bursa'da aldı. Üniversite eğitimini Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nde tamamladı. Bu yıllarda oyunculuğa ilgi duymaya başladı.

Eğitimi sonrası BKM Mutfak bünyesine katılan İbrahim Büyükak, 2008 yılında yayınlanmaya başlayan Çok Güzel Hareketler Bunlar isimli skeç programında hem oyuncu hem de yazar olarak yer aldı. Bu yıllarda eski dostları Oğuzhan Koç ve Eser Yenenler ile birlikte çalıştı.

Çok Güzel Hareketler Bunlar sona erdikten sonra üçlü bir arada çalışmaya devam etti. İlk olarak Star TV'de, sonrasında ise TV8'de yayınlanan 3 Adam isimli programı hazırlayıp sundular. Aynı zamanda TV8 ekranlarında Bana Baba Dedi isimli dizide de rol aldılar.

İbrahim Büyükak oyunculuğun yanı sıra senaristlik de yapmaktadır. Çok Film Hareketler Bunlar, Küçük Esnaf, Yol Arkadaşım 1-2, Bayi Toplantısı ve Mutluyuz isimli filmler kendi kaleminden çıkmadır.

İbrahim Büyükak lise yıllarından beri sevgilisi olan Nurdan Beşen ile 2018 yılında evlendi. Çiftin bir erkek çocuğu bulunmaktadır.

Editör: Alp Editor