Polis Akademisi Başkanlığı 2024 yılı polis alımı ile ilgili dikkat çeken bir son dakika haberi geldi. Polis olmak isteyen vatandaşlar arama motorları üzerinde ''2024 polis alımı ne zaman yapılacak?'' sorusunun yanıtını araştırmaya devam ederken polis alımına ilişkin detaylar dikkat çekti. 

2024 POLİS ALIMI BAŞVURUSU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve Polis Akademisi Başkanı Yılmaz Çolak'ın katılımı ile düzenlenen Polis Akademisi Mezuniyet Töreni'nde birçok kişi tarafından beklenen açıklama geldi. 

Sosyal Hizmet Uzmanı Maaşları 2024: Devlette Sosyal Hizmetler Uzmanı Maaşı Sosyal Hizmet Uzmanı Maaşları 2024: Devlette Sosyal Hizmetler Uzmanı Maaşı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Törende şu ifadelere yer verdi;

"Polislik mesleğine ilk adımınızı attığını bu anlamlı günde sizlerle beraber olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Başarıyla tamamlayan 483'ü kadın 1883'ü erkek olmak üzere bugün mezuniyet sevinci yaşayan toplam 2 bin 366 polisimizi yürekten tebrik ediyorum. Bugün kendi evlatlarımızın yanı sıra dünyanın 15 farklı ülkesinden toplam 94 misafir öğrencimizi akademiden mezun etmenin heyecanını yaşıyoruz. 

Bu kardeşlerimiz ülkelerine döndüklerinde akademide aldıkları üst düzey eğitimle kendi vatandaşlarına en iyi şekilde hizmet edeceklerdir. Afrika'dan Türk Cumhuriyetlerine, Balkanlardan Güney Asya'ya gönül coğrafyamızın dört bir ucunda görev yapacak siz kardeşlerimizin her birine başarılar diliyorum.

Ülkemizin ekonomisine, turizme, ticaretine ve kamu diplomasisine zarar verme girişimlerine eyvallah etmeyeceğiz. Devletimizin bir ayağını Anadolu'ya sabitleyip diğeriyle tüm yeryüzünü kucaklamaya devam edeceğiz. Hedeflerimize ulaşacağız. Rabbim yolunuzu, bahtınızı açık etsin diyorum. Emniyet teşkilatımız saflarına eklenen 2 bin 366 yeni neferle milletimize karşı sorumluluklarını çok daha etkin bir şekilde yerine getirecektir"

POLİS ALIMI BAŞVURUSU NE ZAMAN YAPILACAK?

Polis Akademisi Başkanlığı 2024 yılı PMYO duyurusu kapsamında en az lise mezunlarından 2 bin 500 yeni öğrenci alımı yapılacağını dile getirirken başvuruların Ağustos ayında başlayacağı ifade edildi. 

Editör: Serdar AKYOL