2000'li yılların başlarına gittiğimizde, bir sanatçının şarkılarıyla, danslarıyla ve kişiliğiyle tüm Türkiye'yi büyülediğini görmekteyiz. Şarkıcı Nez son yıllarda kariyerini sessiz sakin sürdüren sanatçı, yine de özellikle gençliğini 2000'lerin başında yaşamış olanların anılarında özel bir yere sahip. Bu nedenle kendisinin neler yaptığı halen araştırılıyor, özellikle de "Nez nerede" ve "Nez kaç yaşında" gibi sorular sıklıkla soruluyor.

Oldukça genç bir yaşta sanat camiasına adım atan ve gençliğinin baharında zirveye çıkan Nez, sonrasında pek çok farklı sebepten ötürü nispeten sakin bir hayat sürmeye başladı. Fakat pek bilinmese de kendisi halen yeni albüm ve şarkı çalışmalarıyla kariyerini sürdürüyor.

Nez Kimdir?

Nez kaç yaşında sorusundan önce sizlere kısaca Nez’den bahsedelim…

Tam ismiyle Nezihe Kalkan, ünlü bir Türk pop sanatçısıdır. Mankenlik, oyunculuk ve sunuculuk da yapmış olan Nezihe Kalkan, sahne ismi olarak isminin kısaltması olan Nez'i kullanmaktadır. 

15 Mart 1979 tarihinde İstanbul'un Bakırköy ilçesinde dünyaya gelen Nez, beş yaşındayken ailesiyle İngiltere'ye taşındı. İlkokul ve ortaokul eğitimlerini İngiltere'de tamamladı.

Lise yıllarında Türkiye'ye dönen ve Bahçelievler Adnan Menderes Anadolu Lisesi'nde eğitimini tamamlayan Nez, üniversite için bir kez daha İngiltere'ye gitti. Psikodrama eğitimi alan Nez, okulu yarıda bırakarak bu kez kalıcı olarak Türkiye'ye döndü.

Kızılcık Şerbeti’nin Senaristi Melis Civelek Kimdir? Yazdığı Diziler Neler? Kızılcık Şerbeti’nin Senaristi Melis Civelek Kimdir? Yazdığı Diziler Neler?

1998 yılında, henüz 19 yaşındayken Raks Müzik bünyesine giren Nez, 1998-2001 yılları arasında Raks Müzik sanatçıları için vokalistlik yaptı. Bu yıllarda pek çok reklam müziğinin seslendirmesini de gerçekleştiren Nez, plak şirketleri arasında da ismini duyurdu.

2001 yılında Ses dergisi tarafından düzenlenen bir şarkı yarışmasında Türk Müziği dalında birincilik kazanan Nez bu sayede arkasında Hakan Uzan ve Erol Köse gibi iki güçlü ismin desteğini buldu.

Kısa süre sonras Erol Köse Production yapım firmasına geçiş yapan Nez, 2002 yılında kendi ismini taşıyan ilk albümünü çıkarttı. Albümde bulunan Sakın Ha şarkısı, özellikle klibi ve Nez'in dansı sayesinde o yılın en çok dinlenenlerinden biri oldu. Kendisi bu yıllarda "Türkiye'nin Shakira'sı" olarak anıldı.

2005 yılına kadar Uzan ailesiyle çalışmalarını sürdüren Nez, ailenin varlıklarına TMSF tarafından el konulduktan sonra kendini boşlukta buldu. Nez'in plak şirketi sözleşmesi de TMSF tarafından ihaleye çıkartıldı. Nez, 2012 yılında kendi haklarını bizzat satın aldı.

Nez 2006 yılında %100 Nez, 2011 yılında Nez Zamanı, 2013 yılında ise Nez Retro Turca isimli albümleri çıkarttı. 

Sarkici Nez Kac Yasinda 1

Şarkıcı Nez Şimdi Ne Yapıyor?

Nez son on yıldır kariyerini daha çok single çalışmaları üstünden ilerletmekte. Nez son olarak 2017 yılında Senin Annen Olamam ben, 2021 yılında Titanium, 2022 yılında Bruce Lee, 2023 yılında Rüya isimli single çalışmalarıyla karşımıza çıktı.

Şu anda İstanbul'un Beyoğlu ilçesine bağlı Cihangir semtinde yaşamakta olan Nez, mahallesinde kırk farklı kedinin bakımını üstlenmektedir.

Nez Kaç Yaşında?

En sık sorulan sorulardan birisi, hayatımıza oldukça genç bir yaşında girmiş Nez kaç yaşında şeklinde. 

Tahmin edebileceğiniz üzere kendisi henüz pek de yaşlı sayılmaz. 1979 yılında dünyaya gelen Nez kaç yaşında sorusunun cevabı 45.

Nez Sevgilisi Var Mı?

Nez Kaç yaşında sorusunu cevapladık. Şimdi de kendisinin özel hayatından kısaca bahsedelim.

Nez son dönemde aşk hayatı nedeniyle yeniden gündeme gelmiş vaziyette. Ünlü oyuncu, kısa süre önce evliliğini bitirmiş Onur Atilla ile bir aşkın içerisinde.

Eski eşi Sinem Ayyıldız ile 10 Haziran 2024 tarihinde karşılıklı anlaşarak boşanan Onur Atilla, yaklaşık 20 gün sonra Nez ile birlikte olduğunu duyurmuştu.

İhanet iddialarını reddeden Onur Atilla, "Evlilikler başlar biter. İlişkiler de öyle. Bu hayatın bir gerçeği. Hayatlara müdahale etmek, yorum yapmak yanlış. Ne iki çocuğumuzun annesi ne de kız arkadaşım bunu hak ediyor. Boşanmanın üçüncü şahıslarla ilgisi yok. Bu bir karı-kocanın karşılıklı anlaşması." ifadelerini kullandı.

Nez ise yeni ilişkisi hakkında, Boşanmış bir adamla tanıştım. Kimse aksini ispat edemez. Evlilikler bitebilir. Kadınları günah keçisi yapmayın. Hiç kimse kimsenin yuvasını bozamaz. Bana yapılmasını istemediğimi kimseye yapmam. Biz tesadüfen bir araya geldik ve arkadaşlığımız başka bir şeye dönüştü." ifadelerini kullandı.

Son olarak Sinem Ayyıldız da "Boşanmayı ben istemedim. Çocuklarımız ve geçmişimiz için son ana kadar çabaladım. Karşımda kırıcı ve net bir adam vardı. Her şey 5 ay içinde oldu. Herkes benim adıma konuşuyor, ama ben toparlanmaya çalışıyorum." şeklinde yorumda bulundu. 

Sarkici Nez Kac Yasinda 2

Sık Sorulan Sorular

Nez Kaç yaşında sorusunun ardından kendisi hakkında en çok merak edilen soruları cevaplayalım. Nez'in şu anda ne yaptığına dair sizleri bilgilendirdik ve kariyeri hakkında da bildiklerimizi aktardık. Şimdi gelelim en sık sorduğunuz soruların cevaplarına.

Şarkıcı Nez Aslen Nereli?

Nez nereli sorusunun cevabı ilk paragraflarda da bahsettiğimiz üzere İstanbul ilinin Bakırköy ilçesi. Kendisinin aslen nereli olduğu bilgisine ise ulaşamadık.

Nez Gerçek Adı Ne?

Nez'in gerçek ismi Nezihe Kalkan. Sahne adı aslında isminin kısaltması.

Editör: Alp Editor