DİYARBAKIR- Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Neslihan Şedal ve Bağlar Belediyesi Eş Başkanı Siraç Çelik, Güneydoğu Anadolu Bölgesi Belediyeler Birliği Eş Başkanlığına seçildi. 

Güneydoğu Anadolu Bölgesi Belediyeler Birliği (GABB), 2024 Yılı Olağanüstü Meclis Toplantısı ÇandAmed (Sezai Karakoç) Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapıldı. Toplantıya, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Serra Bucak ve Doğan Hatun ile GABB üyesi belediyelerin başkanları ve eş başkanları katıldı. Birlik Başkanlığı, Birlik Meclis 1. ve 2. Başkan vekilleri, Birlik Encümeni, Plan Bütçe Komisyonu üyeleri ve Denetim Komisyonu üyelerinin belirlenmesi amacıyla seçimler yapıldı. 

Diyarbakır’da çocukların yaptığı resimler sergilendi Diyarbakır’da çocukların yaptığı resimler sergilendi

Toplantıda, Birlik üyeliğinden ayrılan belediyelerin üye belediyeler listesinden çıkarılması ve Birlik üyeliği için kendi meclislerinde karar alan belediyelerin üyeliğe kabulü ile üye belediyeler listesine eklenmesi hususları görüşülüp karara bağlandı. 

Şedal ve Çelik eş başkanlığa getirildi 

Toplantıda, Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Neslihan Şedal ve Bağlar Belediyesi Eş Başkanı Siraç Çelik, GABB Eş Başkanlığına getirildi. 

GABB Birlik Encümen üyeliklerine de Devrim Demir, Yunus Bağış, Birsen Orhan, Hamit Tutuş, Fuat Mehmetoğlu ve Alpaslan Karabulut seçildi. 

Şedal ve Çelik, üyelere teşekkür etti 

Yapılan seçimlerin ardından GABB Eş Başkanları Şedal ve Çelik, bölgede çok sayıda belediyenin üyesi olduğu birliğin yerel yönetimler için önemine dikkat çekerek, birlik üyelerine teşekkür etti. 

Kaynak: Haber Merkezi