Sosyal medya kullanıcıları, Sibil Çetinkaya'nın hayatını ve kariyerini merak ediyor. Bu sebepten dolayı Sibil Çetinkaya kimdir sorusu sıkça sorulan sorular  arasında yer almaya başladı. 

Oyuncu Şükrü Özyıldız'ın sevgisi olan Sibil Çetinkaya'nın hayatı ve kariyeri hakkında araştırmalar yapılırken Şükrü Özyıldız ile paylaştığı fotoğraflar da gündemden düşmüyor.

Yazımızda Sibil Çetinkaya kimdir dahil olmak üzere Sibil Çetinkaya’nın hayatına dair merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulabilirsiniz. İşte detaylar…

Sibil Çetinkaya Kimdir: Sibil Çetinkaya Hayatı

Sibil Çetinkaya son zamanlarda sevgilisi Şükrü Özyıldız ile sosyal medyada paylaştığı fotoğraflarla gündeme geliyor. Bu nedenle takipçileri ve sosyal medya kullanıcıları Sibil Çetinkaya kimdir sorusunu arama motorlarında sıkça aratmaya başladı.

Sibil Çetinkaya kimdir sorusuna cevaben Çetinkaya, 10 Mayıs 1994’te İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Sibil Çetinkaya sosyal medya fenomenlerinden biri olarak karşımıza çıkarken, kendisi liseyi ve ilkokulu bitirdikten sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Medya ve İletişim alanında eğitim görmüştü.

Sibil Çetinkaya Kimdir (3)

Daha sonra üniversite değişim programları aracılığıyla Londra'ya gitmiş ve çocukluk hayali olan oyunculuk serüvenini gerçekleştirmek üzere adımlar atmıştır.

Sosyal medya fenomeni Türkiye'de oyunculuğa başlamadan önce Bilgi Üniversitesi’nde kamera önü programlarında yer almış ve üniversiteyi bitirdikten sonra medya kuruluşlarında kamera arkası bölümünde çalışarak çalışmalarına devam etti. 

Kızılcık Şerbeti’nin Senaristi Melis Civelek Kimdir? Yazdığı Diziler Neler? Kızılcık Şerbeti’nin Senaristi Melis Civelek Kimdir? Yazdığı Diziler Neler?

Son olarak, Sibil Çetinkaya YouTube'a platformunda kendi kanalını açtı ve geniş kitlelere hitap etmeye başladı.

Sibil Çetinkaya Kaç Yaşında ve Nereli?

Sibil Çetinkaya kimdir sorusu ile birlikte gelen sorulardan kendisinin kaç yaşında ve nereli olduğu gibi sorular da merak edilenler arasında yer alıyor. 

Sibil Çetinkaya daha önce de bahsettiğimiz üzere 10 Mayıs 1994 doğumludur. Yani şu anda Çetinkaya 30 yaşındadır.

Sibil Çetinkaya Kimdir (5)

Ek olarak, Sibil Çetinkaya’nın nereli olduğu da merak edildiğinden, Çetinkaya’nın nereli olduğundan da bahsedelim. 1994 yılında İstanbul’da dünyaya gelen sosyal medya fenomeninin İstanbullu olduğunu söyleyebiliriz.

Sibil Çetinkaya Sevgilisi Kim?

Sibil Çetinkaya'nın oyuncu olan sevgilisi de büyük merak konusu. Sibil Çetinkaya, eski sevgilisi Burak Yörük'ten ayrıldıktan sonra yeni bir aşka yelken açmıştı.

Sibil Çetinkaya Kimdir (6)

Sibil Çetinkaya, ünlü bir oyuncu olan Şükrü Özyıldız ile aşk yaşamaktadır. Sibil Çetinkaya, sosyal medya fenomeni olduğu için sevgilisi ile fotoğraflarını Instagram hesabından sık sık göstererek takipçileri ile mutluluğunu paylaşmaya devam ediyor. 

Şükrü Özyıldız Kimdir?

Sibil Çetinkaya kimdir sorusunun ardından ortaya çıkan bir diğer soru ise  Şükrü Özyıldız kimdir sorusu oluyor. Ülkemizde çok sevilen ve başarılı bir oyuncu olan Şükrü Özyıldız'dan bahsedelim. Şu anda 36 yaşında olan Şükrü Özyıldız, İzmir'de doğmuştur.

2011 yılında, Şükrü Özyıldız günlük dizi Derin Sular'da oyunculuğa başladı. Ardından Gizem Karaca ve Berk Oktay'ın rol aldığı Benim Hala Umudum Var adlı dizide oynayarak kariyerine devam etti.

Sibil Çetinkaya Kimdir Şükrü Özyıldız

2015 yılında yayınlanan Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde rol alan Şükrü Özyıldız, oyunculuk yeteneğini bu dizide göstermeye başladı. Ardından Yılmaz Erdoğan'ın yönettiği Ekşi Elmalar adlı filmde rol aldı. İki filmin ardından büyük üne kavuşan Şükrü Özyıldız, Cebimdeki Yabancı ve Arif V 216 gibi başarılı filmlerle kariyerinde büyük ilerlemeler kaydetti.

Televizyon dizileri ve sinema filmlerinin yanı sıra, Şükrü Özyıldız çeşitli sanat dallarıyla da ilgilenmiştir. Ünlü oyuncu Serenay Sarıkaya, Ezgi Mola ve Merve Dizdar da dahil olmak üzere ünlü isimler ile Alice müzikalinde rol almıştır.

Sibil Çetinkaya Nasıl Ünlü Odu?

Sibil Çetinkaya kimdir ve sevgilisi Şükrü Özyıldız ile ilgili bilgileri paylaşmıştık. Peki Sibil Çetinkaya nasıl ünlü oldu? Kariyerine nasıl başladı?

Şibil Çetinkaya, YouTube ile kariyerine başladı diyebiliriz. Ablası Narod Çetinkaya sayesinde popüler olduğu bilinen ünlü isim, 650 binin üzerinde aboneye sahip olan YouTube hesabına sahip. Sibil Çetinkaya, günlük olarak yayınladığı video blogunda, gezdiği yerler, makyaj ve moda gibi çeşitli konular hakkında videolar yayınlayarak geniş kitlelere ulaşıyor.

Sibil Çetinkaya Kimdir (4)

Youtube'da video içeriği üreticisi olan Sibil Çetinkaya, Instagram'da bir influencer olarak bulunuyor. Sibil Çetinkaya'nın Instagram hesabında 600 binin üzerinde takipçiye sahip olduğundan çok sayıda ünlü markayla işbirliği yapmaktadır.

Sibil Çetinkaya  sosyal medyada iş yapmakla birlikte oyunculuk alanında da eğitim aldı. Londra'dayken LAMDA Akademisi'nde oyunculuk dersleri alan sosyal medya fenomeni, bu eğitimden sonra BAFTA'da bir tiyatro oyununda rol almıştır. Türkiye'ye döndükten sonra ünlü ismin TV8 yapım ekibinde çalıştığı da bilinenler arasında yer alıyor.

Sibil Çetinkaya Instagram

Sosyal medya fenomenlerini takip etmenin en iyi yollarından biri, onların hayatlarına hakim olma fırsatını bulabildiğimiz sosyal medya hesapları tabii ki. Sosyal medya, fenomenlerin kendilerini tanıtmaları ve büyük kitlelere ulaşmaları için en iyi platform.

Sibil Çetinkaya kimdir diye merak ettiğimizde ilk bakılabilecek yer olan Instagram hesabına göz atabiliriz. Sibil Çetinkaya’nın resmi Instagram hesabı ise: “sibilcetinkaya”dır.

Sibil Çetinkaya’nın resmi Instagram hesabında 640 bin takipçisi ve 3.610 adet gönderisi bulunuyor. Ünlü sosyal medya fenomeni aktif bir sosyal medya kullanıcısı ve büyük çaplı iş birliklerine imza atıyor.