Son dönemlerde peş peşe gelen zamlar sigara tiryakileri tarafından yakından takip edilirken son olarak sigaraya 10 TL zam geleceği öğrenildi. Sigara fiyatları gelen son zamla birlikte 60 TL’ye dayanırken sigaraya gelmesi planlanan zammın ardından fiyatların ne kadar olacağı merak konusu oldu.

Milyonlarca sigara tiryakisini yakından ilgilendiren gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son olarak sigara fiyatlarına okkalı bir zam geleceği öğrenilirken arama motorları üzerinde ‘’Sigaraya ne kadar zam gelecek?’’ sorusunun yanıtı araştırılmaya başlandı. Sigara zammına yönelik detaylar vatandaşların dikkatini çekti.

İslam Memiş altın yatırımcılarını uyardı! Rekor üstüne rekor kıracak tüm yatırımcıların dikkatine İslam Memiş altın yatırımcılarını uyardı! Rekor üstüne rekor kıracak tüm yatırımcıların dikkatine

Sigara fiyatları gelen son zamla birlikte oldukça artarken Temmuz ayında tiryakileri okkalı bir zammın daha beklediği ifade edildi. Temmuz ayında ÖTV zammının açıklanmasının ardından akaryakıt, alkol ve sigara fiyatlarına aynı anda zam geleceği açıklanırken zam detayları araştırma konusu oldu.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) çarşamba günü 6 aylık enflasyon oranını açıklayacak. Enflasyonun açıklanmasının ardından akaryakıt, alkol ve sigara ürünlerinin Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) maktu tutarlarına yaklaşık yüzde 20 oranında otomatik zam yapılacak.

Temmuz ayında, yüksek alkollü içkilerin Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) oranında yüzde 20 artış uygulanmasının ardından 1 litrelik rakının fiyatı 115 lira civarında bir zamla 1.075 liradan 1.190 liraya yükselecek. Tüm maliyetleri göz önüne alındığında, 1 litre rakıdaki vergi yükü 657 liradan 772 liraya çıkacak. Vergi eşiğinin 50 liradan 60 liraya yükselmesiyle birlikte, en ucuz sigaraların fiyatı 56 liradan 66 liraya çıkacak.