DİYARBAKIR- DEM Partili Diyarbakır Sur Belediyesi, müfettiş görevlendirilmesine ilişkin açıklama yaparak iddiaları reddetti.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, X hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer vermişti, “DEM Parti yöneticilerinin, Diyarbakır Sur Belediyesi mazbata töreni sonrasında, makam odasında bulunan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğraflarına yönelik hakaret içeren sözleriyle ilgili Mülkiye Müfettişi görevlendirilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Diyarbakırlılar müjde o proje hayata geçiyor! Diyarbakırlılar müjde o proje hayata geçiyor!

Müfettiş görevlendirilmesiyle ilgili açıklama yapan Sur Belediyesi, “Tüm yurttaşlara açık olan, Sur Belediyesi’nde görevi teslim aldığımız gün çekilen görüntülerle ilgili olarak sosyal medyada trol hesaplar tarafından bir linç girişimine tanık oluyoruz. Parti yönetimimiz ve eş başkanlarımız tarafından söylendiği iddia edilen sözler, bizlerden bağımsız bir yurttaşın söylemi olup, görüntülerden de anlaşılacağı üzerine tarafımıza yöneltilen iddialar asılsızdır. Makam odalarında yer alması gereken sembol ve fotoğraflarla ilgili olarak gerekli mevzuat doğrultusunda hareket edilmektedir” denildi.

Kaynak: Haber Merkezi