Diyarbakır’da AFAD ekiplerine kurtarma eğitimi yapıldı Diyarbakır’da AFAD ekiplerine kurtarma eğitimi yapıldı

DİYARBAKIR - DEM Parti’ye geçen Sur Belediyesi, Kayyımın kaymakamlığa 470 bin TL’lik kırtasiye alımı yaptığını açıkladı.

 2 dönem kayyım ile yönetilen Sur Belediyesi 31 Mart seçimlerinde DEM Parti’ye geçti. Kayyım dönemi ile araştırmasını sürdüren DEM Partili Sur Belediyesi, yeni bir açıklama yaptı. Açıklamada, kayyım Abdullah Çiftçi’nin, belediye başkanı ve kaymakam olduğu dönemde, belediye bütçesinden Sur Kaymakamlığı’na 470 bin TL’lik ofis malzemesi aldığını açıkladı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “2021 yılında hem Sur Kaymakamı hem de Sur Belediyesi kayyımlığını yapan Abdullah Çiftçi, yeni yapılan Sur Kaymakamlığı Mal Müdürlüğü’ne kaymakamlık bütçesinin yetersiz olduğunu belirterek kayyımı olduğu Sur Belediyesi’ne kaymakamlığa ofis malzemesi alınması yönünde yazılı talepte bulunmuştur. Aynı kişi bu sefer bu talebinin karşılanması için tekrar belediye başkanlığı koltuğuna geçerek yine 2021 yılında alınan encümen kararıyla 2022 yılında günümüz dolar kuruyla 470 bin TL’ye tekabül eden ofis malzemesini Sur Kaymakamlığına aldırmıştır.” 

Kaynak: Haber Merkezi