DİYARBAKIR- Diyarbakır Sezai Karakoç Kongre Merkezi'nde sahneye çıkan Tara Mamedova, dinleyicilerini özgün müziğe doyurarak etkileyici bir konsere imza attı.

Diyarbakır Sezai Karakoç Kongre Merkezi'nde konser veren Tara Mamedova, Diyarbakırlıları müziğiyle coşturdu. Mamedova'nın özgün yorumuyla seslendirdiği şarkılar salonu dolduran izleyicileri adeta büyüledi. Sanatçının sahne enerjisi ve sesi, seyircileri de etkiledi. 

Konserde, Erbil Valisi Omid Xoşnav, Diyarbakır Ticaret Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya, Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil gibi önemli isimlerin yanı sıra birçok siyasetçi ve müziksever vatandaş da yer aldı. 

Tara Mamedova Diyarbakır'a olan sevgisini şu sözlerle ifade etti; 

Diyarbakır'da 'Biyoçeşitlilik Günü'nde temizlik yapıldı Diyarbakır'da 'Biyoçeşitlilik Günü'nde temizlik yapıldı

"Bütün gücümüzü bu konser için verdik. Diyarbakır’da iki gün boyunca sokaklarda dolandım. Diyarbakır’ı sevdim Amed’imizi sevdim. Bu şehrin benim kalbimde çok başka bir yeri var. Bu şehir benim için uçabildiğim bir yer buraya gelince hiç dönmek istemiyorum, her gittiğimde sanki yıllardır görmüyor gibi hemen dönmek istiyorum. Amed başka bir şeydir. Başka bir şarkıdır bizim için. Bugün de dinleyeceğimizle buluşacağız bunun içinde çok mutluyum benim için konser, müzik alanı öyle bir yer ki herkesi birleştiren bir yer hepimizi bir araya getiren bir yerdir ve bizi muhteşem bir gece bekliyor ben öyle düşünüyorum inşallah sizde öyle düşünürsünüz. Birbirimizi anlama birbirini ruhunu inmedir o etkileşim ben onların dilinden anlıyorum herhalde onlarda benim dilimden anlıyor ve birbirimizle bağ kuruyoruz ve bu bağ çok ince bir bağdır" dedi. 

'Kürtçe yaşadım ve Kürtçe büyüdüm' 

Mamedova, "Ben küçüklüğümde hep Kürtçe ile büyüdüm. Kürtçe yaşadım ve Kürtçe bilen o çocukluğu yaşayan insanlar bunu bende hissediyor olabilir ben de onlarda hissediyorum. Bu bağ inanılmaz bir şey ve ifade edilemez. Benim bestelerim genelde modern salt ile ben yapıyorum Law, Sino, Sipindar, Xewna Giran gibi. Biraz daha alternatif müzik türüdür. Biraz daha ajitasyon dilinden uzak durmayı tercih ediyorum çünkü bize umut lazım bize sevgi lazım acımızı bile o dille anlatmayı seviyorum. Daha ritmik daha pozitif anlatmayı seviyorum. Bizler çok acı çektik o acılarımızı içimize gömdük ama çocuklarımız biraz daha bizden daha rahat büyüyebilir. Bunun için çabalıyorum. Amed halkına diyorum ki sizleri çok seviyorum. Hep sizlerle olacağım ömrümde yettiği kadar ve umarım sizlerde hep benimle olursunuz sizin sevginiz benim gücüm" diye konuştu. 

Yeni albüm sürprizi 

Yeni albüm ile ilgili açıklamalarda bulunarak müjdeyi veren Mamedova, "Eylül ayı itibariyle benim yeni albümüm çıkıyor. Lansman turnesi başlayacak sizlere yepyeni şarkılar söyleyeceğim hepsi bestedir. Hepsi yeni yazıldı; müziğiyle, melodisiyle, ruhuyla her şeyi yeni. O şarkılarla dinleyicilerimin karşısına çıkacağım." 

Kaynak: AMED TİMES