Diyarbakır'da su kesintisi: Satılan park nedeniyle diclekent susuz kaldı Diyarbakır'da su kesintisi: Satılan park nedeniyle diclekent susuz kaldı

DİYARBAKIR- Diyarbakır’da 15 kilometrelik  Oğlaklı-Yiğityolu-Siverek ilçe sınırı grup yolunu kullanan vatandaşlar yol yapım çalışmalarının yarıda bırakılmasına isyan ediyor.

Diyarbakır’da, 15 kilometrelik Oğlaklı Yiğityolu-Siverek ilçe sınırı grup yolunun tamamlanmamasına vatandaşlar, tepkili. Yol çalışmalarının yarım kalması nedeniyle yoğun toz oluştuğunu ve bu durumun kazalara neden olabileceğini ve yola yakın evlerde yaşayan vatandaşların camlarını dahi açamadığını dile getiren vatandaşlar, yetkililerden acil çözüm talep ediyor.

'Yola acilen asfalt dökülmeli'

15 kilometrelik yolun yenileme çalışmalarının başlatıldığı açıklanan Diyarbakır’da, vatandaşlar yolu kullandıklarında çalışmaların yarıda bırakıldığını ve bu durumun kazaları artırabileceğini belirtiyor. Ayrıca yola yakın evlerde yaşayan köylüler oluşan toz ve dumandan bütün gün etkilendiklerini tozun evlerinin içine kadar girdiğini belirterek yetkililerin yola acilen asfalt dökmesi gerektiğini vurguladı. Yolu kullanan köylülerin taleplerine rağmen sorunun çözüme kavuşturulmaması endişeleri arttırıyor.

Yolun kullanım alanına giren köyler arasında Bağlar ilçesine bağlı Oğlaklı, Övündüler, Yiğityolu, Sakallı, Ortaören, Yukarıakdibek, Kamışpınar, Ekince ve Kırkkoyun mahalleleri ile Mezrik, Karaduman, Tokaçlı, Beykaya, Gürpınar, Döver, Hasanağa, Ürkmez, Hacıkoç, Güven, Tahtıreş, Naldöken, Bekçidamı, Gömderesi, Kelek ve Kışla mezraları bulunuyor.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kış sezonunda turistik ziyaretlerde yoğun olarak kullanılan ve Karacadağ Kayak Merkezi yolunu da içeren grup yolunun kısa sürede tamamlanarak hizmete sunulacağını açıklamıştı. Ancak yolun yarım kalması, bölge halkı arasında endişe ve rahatsızlık yaratıyor.

Kaynak: Diyarbakir.Net