Türkiye İstatistik Kurumu Haziran ayı enflasyon rakamları birçok kişinin dikkatini çekti. Haziran ayı enflasyon rakamlarına ilişkin detaylar pek çok kişi tarafından merak edilirken arama motorları üzerinde ‘’TÜİK Haziran ayı enflasyonu ne zaman açıklanacak?’’ sorusunun yanıtı araştırılmaya başlandı.

Haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından 6 aylık enflasyon rakamları da netleşmiş olacak. Haziran ayı enflasyon rakamlarına yönelik detaylar vatandaşlar tarafından araştırma konusu olurken ‘’TÜİK Haziran ayı enflasyonu saat kaçta açıklanacak?’’ sorusunun yanıtı merak edildi.

Haziran ayı enflasyon verileri ile memur ve emekli maaş zamlarında geçerli olacak 6 aylık enflasyon farkı da netleşecek. Peki TÜİK ile 2024 Haziran ayı enflasyon oranı verileri ne zaman açıklanacak, hangi tarihte?

Türkiye’de milyonların gündeminde yer alan konulardan birisi de Haziran ayı enflasyon rakamları vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Haziran ayı enflasyon rakamları için geri sayım sürüyor. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından yayımlanan Piyasa Katılımcıları Anketi ile netlik kazandı. TÜİK enflasyon oranını 3 Temmuz’da açıklayacak.

Ziraat Bankası müşterilerinin dikkatine! Borçlarınız tek kalemde silinecek bankadan açıklama geldi Ziraat Bankası müşterilerinin dikkatine! Borçlarınız tek kalemde silinecek bankadan açıklama geldi

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), enflasyon verilerini her ayın 3'ünde paylaşıyor. Buna göre; Mayıs ayı enflasyon rakamları 3 Temmuz 2024 Çarşamba günü saat 10.00'da belli olacak.

Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan tarafından yapılan açıklamada "Enflasyonda zirveyi mayısta göreceğiz. Bu çok net. Zirvenin mayıs ayında olmasının bir sebebi geçen seneden kaynaklanan baz etkisi. Şu anki hesaplamalarımıza göre baz etkisi ve 25 metreküp altındaki ücretsiz doğal gaz kullanımının sona erecek olmasının etkisiyle, diğer fiyat gelişmelerini de göz önünde bulundurduğumuzda enflasyonda zirvenin yüzde 75-76 civarında olacağını öngörüyoruz. Mayıstan itibaren de düşmeye başlayacak." ifadelerini kullandı.