DİYARBAKIR- Şener Şen Diyarbakır'a geliyor. Şener Şen, 'Zengin Mutfağı' adlı tiyatro oyunuyla, Diyarbakır Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi'nde sahne alacak. 

Ünlü oyuncu Şener Şen, olan "Zengin Mutfağı" adlı tiyatro oyununda muhteşem bir performans sergiliyor. Türkiye turnesi kapsamında İstanbul, Denizli, İzmir, Bursa, Antalya ve Adana'da seyirciyle buluşacak olan oyun, 15-16 Haziran 1970 işçi hareketlerinin zengin bir aile mutfağına yansımasını ele alıyor.

Sener Sen Zengin Mutfagi Oyunu 001 64229 4446142

Vasıf Öngören'in kaleminden çıkan ve Şener Şen ile Doğu Yaşar Akal'ın yönetmenliğini üstlendiği oyun, köşk çalışanlarının olaylar karşısındaki tepkilerini eğlenceli bir dille anlatıyor. 1978'de Şener Şen'in İstanbul Şehir Tiyatroları'nda canlandırdığı aşçı Lütfü Usta karakterini, 40 yıl sonra yeniden genç bir oyuncu kadrosuyla sahnede izleyici ile bir araya gelecek.

Oyun Kadrosu:

  • Lütfü Usta: Şener Şen
  • Kız: Gizem Ergün
  • Selim: Onay Kaya
  • Seyfi: Uğur Arda Başkan
  • Ahmet: Kutay Sandıkçı

Yazar Vasıf Öngören'in eseri, tiyatro sahnelerinde defalarca yorumlanmış ve beyazperdeye de uyarlanmıştır. Dekor ve kostüm tasarımı Barış Dinçel ve Başak Özdoğan'a, ışık tasarımı ise Cem Yılmazer'e aittir. Yönetmen yardımcısı Defne Kayalar ve asistan Berçem Açığ, oyunun başarılı yönetimini tamamlıyor.

DBB başkanlarından taziye mesajı geldi! DBB başkanlarından taziye mesajı geldi!

Tiyatro oyunu ne zaman ve saat kaçta?

Usta oyuncu Şener Şen, Zengin Mutfağı adlı tiyatro oyunuyla 13 Mayıs Pazartesi günü saat 21:00'da Diyarbakırlılar ile buluşacak.

Bilet fiyatları ne kadar?

4. Kategori: 945 TL

3. Kategori: 1050 TL 

2. Kategori: 1250 TL

1. Kategori: 1550 TL

Etkinlik hakkında bilinmesi gerekenler

13 yaş sınırı bulunmaktadır. 

Etkinlik alanına dışardan yiyecek ve içecek alınmayacaktır. 

Organizasyon şirketinin programda ve bilet fiyatlarında değişiklik yapma hakkı saklıdır. 

Organizasyon firması, diğer misafirleri rahatsız eden/edecek nitelikte, uygun görmediği kişileri etkinlik için bilet bedelini iade etmek koşuluyla, etkinlik mekanına kişiyi almama hakkına sahiptir. 

Etkinlik mekanına kamera, fotoğraf makinası, ses cihazı vb. alınmayacaktır. 

Satın alınan biletlerde iptal, iade ve değişiklik yapılmamaktadır. 

Etkinliğe evcil hayvan getirilmesi yasaktır. 

Kaynak: Diyarbakir.Net