DİYARBAKIR- Diyarbakır’da Ramazan Bayramı dolayısıyla tarihi mekanlarda yoğunluk devam ediyor.

Diyarbakır'da bulunan Mardin Kapı ile On gözlü arasında meydana gelen trafik yoğunluğu, bayram tatilinin etkisiyle devam ediyor. Tatilin ikinci gününde yaşanan araç trafiğinin artmasıyla birlikte, Mardin Kapı ve On gözlü arasındaki yol kilitlenmiş durumda. Sürücüler, yoğunluğun etkisiyle uzun süreler boyunca trafikte beklemek zorunda kalıyorlar.

Yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan tarihi mekanlar, ziyaretçi yoğunluğu nedeniyle adeta dolup taşıyor. Ulucami, 4 Ayaklı Minare, Hazreti Süleyman Cami, Kurşunlu Cami, Hasanpaşa Hanı ve Keçi Burcu gibi şehrin sembol haline gelmiş mekanları, binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor. Fotoğraf çekimi yapmak isteyen ziyaretçiler, özellikle tarihi dokusunu koruyan bu mekanlarda uzun kuyruklar oluşturuyorlar. Trafik yoğunluğunun yanı sıra tarihi mekanlardaki ziyaretçi akını da Diyarbakır'da bayramın bu günlerinde dikkat çeken bir durum olarak öne çıkıyor.

 Tatilcilerin ve ziyaretçilerin şehir dışından dönüş yolunda yaşadığı bu yoğunluk, trafik ekiplerinin de sürekli olarak müdahale ettiği bir durum haline gelmiş durumda. Özellikle Mardin Kapı ve Ongözlü arasındaki bölgede trafik akışının yavaşlamasıyla birlikte, sürücülerin sabrı zorlanıyor. Trafik yoğunluğunun bayramın son günlerine kadar devam etmesi bekleniyor.