DİYARBAKIR- Mardin Mazıdağı ile Diyarbakır Çınar ilçeleri arasında dün gece başlayan yangın, sabaha karşı kontrol altına alındı. Yangında 8 kişi hayatını kaybetti, 24 kişi yaralandı.

Mardin Mazıdağı ile Diyarbakır Çınar ilçeleri arasında dün gece başlayan ve sabaha karşı kontrol altına alınan yangında, 8 kişinin yaşamını yitirdiği, 24 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya  göre, Mardin Mazıdağı ile Diyarbakır Çınar ilçeleri arasında başlayan yangında, 8 yurttaş yaşamını yitirdi, 24 kişide  yaralandı.

Yaralanan 8 kişinin  Çınar Devlet Hastanesin’de 9 kişinin  Diyarbakir Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi’nde 7 kişinin ise Dicle Üniversitesi Hastanesi'ne de tedavi edildiği belirtildi.

Yangında yaşamını yitiren 8 kişinin ise Diyarbakır Adli Tıp Kurumuna sevk edildiği aktarıldı.

Diyarbakır'da belediye harekete geçti: Sokaklara afişler asıldı Diyarbakır'da belediye harekete geçti: Sokaklara afişler asıldı

Öte yandan gece boyu yangın bölgesine olan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları  Serra Bucak ve Doğan Hatun,20 Araç ve 60 Personelle yangına müdahale edildiğini ifade etti.

Kaynak: Haber Merkezi