DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Çınar ve Mazıdağı ilçelerinde yaşanan yangın felaketinden etkilenen 14 bin 735 kişiye yemek desteği sağladı.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı yangına müdahale çalışmalarının başladığı andan itibaren uyguladığı destekler kapsamında hayatını kaybeden yurttaşlar için kurulan taziye evleri ve yangından etkilenen mahallelerdeki yurttaşlara her gün düzenli olarak yemek ikram etti. Belediye ekipleri, 14 bin 735 kişilik yemek desteğinde bulundu.

Aileler ziyaret edildi

Diyarbakır'da Türkan Elçi'ye ait kafeye saldırı: Sosyal hayata yönelik tehdit artıyor Diyarbakır'da Türkan Elçi'ye ait kafeye saldırı: Sosyal hayata yönelik tehdit artıyor

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Mardin Milletvekili Beritan Güneş Altın ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı uzmanları, çocuk alanında faaliyet gösteren sivil toplum uzmanları ile birlikte 3 köyde 15 aileyi ziyaret etti. Taziye dileklerini ileten heyet, çocuk ve kadın alanında atılacak adımları tespit etti.

Hasta ve hasta yakınlarına günde 700 kişilik yemek ikramı

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Hasta ve Hasta Yakınları Misafirhanesinde çevre il ve ilçelerden Diyarbakır’a tedavi görmek için gelen hasta ve hasta yakınları misafir ediliyor. Hasta yurttaşlara ve refakatçilerine tedavi gördükleri süre boyunca günlük 350 kişilik kahvaltı, 350 kişilik akşam yemeği olmak üzere toplam 700 kişilik yemek ikram ediliyor.

Kaynak: Haber Merkezi