DİYARBAKIR- Diyarbakır'da düzenlenen 52. Postacı Yürüyüş Yarışması'nda Erdal Acu ve Cansu Ünal birinci oldu.

PTT Genel Müdürlüğü'nce düzenlenen 52'nci Postacı Yürüyüş Yarışması'nın Diyarbakır ayağı, Dicle Üniversitesi'ndeki tartan pistinde faaliyete geçti. Müsabakada kadınlar 5 kilometrelik parkurda 5 tur, erkekler 10 kilometrelik parkurda 10 tur atarak yarıştı. Müsabakaya Diyarbakır, Mardin, Erzurum, Erzincan, Siirt, Şanlıurfa, Batman, Elazığ, Gaziantep, Adıyaman ve Bingöl PTT Başmüdürlüklerinden gelen toplam 126 postacı katıldı. Erkeklerde Diyarbakır PTT Başmüdürlüğü'nden Erdal Acu 1'inci, Siirt PTT Başmüdürlüğünden gelen Cengiz Erdemci 2'nci, Abdurrahman Yılmaz ise 3'üncü oldu. Kadınlarda Gaziantep'ten gelen Cansu Ünal 1'inci, Gülten Yavuz 2'nci ve Gülseren Hoşgören de 3'üncü olarak yarışmayı tamamladı. 5 Ocak'ta düzenlenen Adana Yarı Maratonu'nda 50-54 yaş gurubunda 3'üncü olan Şanlıurfa PTT Başmüdürlüğü'nde görevli Faruk Kesik de 52'nci Postacı Yürüyüş Yarışması'nda 8'inci oldu.

Diyarbakır'da sokak köpeği mağduru Hiranur zor günler geçiriyor Diyarbakır'da sokak köpeği mağduru Hiranur zor günler geçiriyor

'Muhteşem bir organizasyondu'

Yarışmaya 4 günde 30 kilometre koşmaya hazırlandığını belirten Faruk Kesik (52), "Uluslararası maraton koşucusuyum. Bugün Balkan Ülkeleri Postacı Yürüyüş Yarışması için Diyarbakır'da 52'nci Postacı Yürüyüş Yarışması'nın bölge finalleri için buradayız. Havaların çok sıcak olması, performansımızı çok Şiddetli krizler nedeniyle her gün 30-40 kilometre yakın idman yapan, maalesef bugün 8'inci olabildim. Buna rağmen Türkiye Finalleri'ne katılma hakkı kazandım. Muhteşem bir organizasyondu. Ayrıca teşekkür ediyorum" dedi. Son 2 yıldır erkeklerde birinci olan Erdal Acu ise "Bu müsabakadan 2-3 ay önce antrenmana çıkıyor. Geçen sene 1'inci olmuştum. Bu sene 1'inci oldum çok keyifli. Bundan sonraki hedefim; Türkiye finallerinde ilk 3'e girmeyi planlıyorum Şimdiden çalışmalar devam edecek" diye konuştu.

'Kadınlarda bu sene Gaziantep ekibinden birinci çıktı'

PTT Diyarbakır Başmüdürü Rıdvan Acar da "Diyarbakır'da düzenlenen yarışmada ilk 3 yarışmaya giren kadın ve erkek ayrı olmak üzere ilk 3 yarışmaya ödüllendirildi ve Hakkâri’de düzenlenen Türkiye finalinde illerini temsil edecekler. Türkiye Finali'nde dereceli büyükler, Balkan Ülkeleri Postacı Yürüyüş Yarışması' Yarışmada erkeklerde Diyarbakır personelimiz yine olduğu gibi yine şampiyon oldu. Kadınlarda da bu sene Gaziantep ekibi ambargo koydu, onları tebrik ediyorum" dedi.

Kaynak: DHA